Sukces gimnazjalistek z kostrzyńskiej „dwójki”

Sukcesem dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą zakończyły się tegoroczne rozgrywki w siatkówkę w ramach Gimnazjady 2014. Po zwycięstwach w powiecie, rejonie i półfinale awansowały do finału, który odbył się w Gubinie. W  turnieju uczestniczyły 4 najlepsze reprezentacje:  Gimnazjum nr 3 Sulechów, Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp., Gimnazjum nr 2 Kostrzyn nad Odrą i Gimnazjum nr 2 Gubin.

W pierwszym meczu turnieju gospodynie zmierzyły się z gorzowiankami odnosząc pewne zwycięstwo 2:0.
Naszym pierwszym rywalem były reprezentantki Sulechowa, szkoły która najczęściej wygrywała rywalizację w naszym województwie. Pierwszy set to bardzo wyrównana walka pomiędzy zespołami do stanu 20:20, w końcówce wojnę nerwów lepiej wytrzymały nasze dziewczyny i wygrały seta 25-21.

W drugim secie od samego początku, po bardzo dobrych zagrywkach Oli Droździak i skutecznych atakach Kornelii Chabasińskiej i Pauli Żukowskiej, objęliśmy prowadzenie 5:0. Mimo ambitnej postawy sulechowianek w dalszej części graliśmy skutecznie w ataku – Karolina Kępa, Agata Prokopiak, Nikola Wojna, oraz ambitnie w obronie Kasia Wesołowska, Ola Jóźwiak co w efekcie dało nam zwycięstwo 25:16. To zwycięstwo dało nam możliwość walki o złoto z zespołem z Gubina.

W meczu o brąz gorzowianki wygrały 2-1 z sulechowiankami.

W meczu o złoto dziewczyny z Gubina grając przy ogłuszającym dopingu miejscowej publiczności okazały się lepszym zespołem i pokonały nas 2:0. W tym pojedynku widać było brak kontuzjowanej Karoliny Skowroń, która mogłaby skutecznie przeciwstawić się bardzo wysokim środkowym z Gubina.

Zdobyte przez nas srebrne medale to jak dotychczas największy sukces naszej szkoły, która od czterech lat dociera do finału tych rozgrywek (2011-4 miejsce, 2012 i 2013- brąz).

Skład zespołu: Paula Żukowska (kap.), Aleksandra Droździak, Karolina Kępa, Kornelia Chabasińska, Agata Prokopiak, Aleksandra Jóżwiak, Katarzyna Wesołowska (L), Nikola Wojna, Hanna Kopeć, Agata Smektalska, Ewa Burzyńska, Oliwia Gawlik, Paulina Majchrzak. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny. Wszystkie reprezentantki uczęszczają do klas sportowych SOS. w Gimnazjum nr 2.