SPRAWDZIAN KADRY U20


Kadra juniorów przygotowuje się do mistrzostw Europy U20, które rozegrane zostaną od 26 września do 4 października w Czechach. Dziś podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła rozegrali sparingowy mecz w Lublinie z miejscowym LUK Politechnika, który zagra w TAURON 1.Lidze.

Lublinianie, którzy aspirują do gry o PlusLigę, zwyciężyli 5:0 (31:29, 25:23, 30:28, 25:23, 25:22). Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów. W składzie gospodarzy są zawodnicy z przeszłościową plusligową m.in. Romać, Pająk, Sobala czy Wachnik.

Obserwatorzy podkreślali bardzo dobrą postawę reprezentacyjnej młodzieży, która walczyła jak równy z równym z LUK Politechniką. Imponowała m.in. gra blokiem. Kadra U20 zdobyła tym elementem 18 punktów.

Kadra U20 rozpoczęła w składzie: Durski, Gomułka, Markiewicz, Urbanowicz, Czerwiński, Gierżot (23 pkt), Deren (L). Na zmianę wchodzili wszyscy pozostali zawodnicy.

Do Lublina nie pojechał Przemysław Kupka, który doznał delikatnego urazu.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice