Spotkanie z siatkarkami BKS Bielsko-Biała w kęckiej ,,dwójce”

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

27 lutego w sali SP nr 2 w Kętach uczniowie głównie klas sportowych spotkali się w sali gimnastycznej z przedstawicielkami BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Giną Mancuso i Marleną Pleśnierowicz w ramach akcji ,,Bezpiecznie z Profi Credit”. 

Szkoła posiadając klasy sportowe  i mając na uwadze bezpieczeństwo swoich podopiecznych chętnie zgłosiła się do tego projektu. Oprócz siatkarek  w spotkaniu uczestniczyli policjant wydelegowany przez Komendę Policji oraz prelegent Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Koordynatorem tej akcji w szkole był nauczyciel wychowania fizycznego i trener UMKS ,,Kęczanin” Andrzej Dudek, prowadzący treningi grupy młodziczek i młodzików.

W pierwszej części organizatorzy spotkania opowiedzieli kilka słów o akcji, klubie BKS i jego siatkarkach, a następnie uczniowie mieli możliwość zadawania zaproszonym siatkarkom pytań, które dotyczyły głównie ich kariery sportowej i drogi do sukcesu. Język nie stanowił bariery w kontakcie z amerykańską siatkarką, która jest od stycznia tego roku nową przyjmującą w BKS, rozmowy pomagał  tłumaczyć uczestniczący w spotkaniu uczeń szkoły.

W drugiej części odbyła się prelekcja WORD-,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz prelekcja policjanta ,,Bezpieczeństwo na imprezie masowej”. Po prezentacjach nastąpiło rozdanie opasek odblaskowych dla każdego uczestnika spotkania oraz ulotek informacyjnych. Dzieci miały możliwość otrzymania  autografu od utytułowanych siatkarek oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Największą radość najmłodszym uczestnikom spotkania sprawiła obecność znanego wszystkim dzieciom Reksia.

W trzeciej części uczniowie klas sportowych z II i III klasy gimnazjum po profesjonalnej rozgrzewce przeprowadzonej przez zaproszone siatkarki, rozegrali z ich udziałem symboliczny mecz. W ramach promocji i w podziękowaniu za udział w akcji szkoła otrzymała darmowe zaproszenia na mecze siatkarek BKS Profi Credit.DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice