SOS. Ostrowiec Świętokrzyski na VI miejscu w Licealiadzie 2017

SIATKARKI SMS OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI NA VI MIEJSCU W POLSCE

W dniach 02-04.06.2017 r. w hali widowisko-sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Do imprezy   zakwalifikowały się Mistrzynie Województwa Świętokrzyskiego- zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu, które objęte są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych SOS.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy po sześć zespołów. Zawodniczki SMS Ostrowiec w pierwszym dniu turnieju pokonały Sandomierz 2:0 (25:7, 25:17) i przegrały z późniejszym zwycięzcą Mistrzostw ekipą Wrocławia 0:2 (20:25,20:25).

W sobotnich meczach nasze zawodniczki pokonały Zieloną Górę 2:0 (25:15, 25:19), następnie Świdnik 2:0 (25:16, 25:20) i w meczu o bezpośredni awans do najlepszej czwórki turnieju, po pasjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu uległy w tie-breaku drużynie z Jarosławia 1:2 (21:25, 29:27, 7:15). W ostatnim dniu nasze dziewczęta pokonały Kluczbork 2:0 (25:19, 26:24) i w meczu o V miejsce nie sprostały SMS Police ulegając 0:2 (18:25, 19:25) VI miejsce w Polsce zdobyły uczennice z klasy III, II i I : Cecylia Pietruszka, Zuzanna Urbańska, Magdalena Turek, Wiktoria Kowalska, Paulina Nowak, Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Klaudia Dziewirz, Julia Zapała i Kinga Gadomska .

Kadrę trenerską stanowili: Dariusz Parkitny i Rafał Dytkowski.