SOS. Kęty awansuje w gimnazjadzie

21 marca w kęckiej hali OSiR odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiły trzy zespoły ze szkół powiatu oświęcimskiego : ZS nr 4 Brzeszcze, ZS nr 1 Oświęcim i ZSG  2 Kęty reprezentujący Gminę Kęty.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał Kierownik Rejonu Jerzy Salon do rywalizacji przystąpiły drużyny gości z Brzeszcz            i z Oświęcimia. W pierwszym secie zdecydowanie lepszy okazał się zespół  z Brzeszcz. Drugi set był już bardziej wyrównany i zakończył się nieznacznym zwycięstwem ekipy z Oświęcimia. W decydującym trzecim secie lepsza okazała się drużyna z Brzeszcz wygrywając  w setach 2:1.

Kolejny mecz rozegrały zespoły z Oświęcimia i Kęt, gdzie zdecydowanie wyższy poziom zaprezentowała drużyna gospodarzy wygrywając pewnie 2:0.

W ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce spotkały się Kęty i Brzeszcze. Tu również bez niespodzianek i w dobrym stylu zwyciężył  ZSG nr 2 z Kęt, przy którym znajduje się Siatkarski Ośrodek Szkolny.

Warto dodać, że trzon zespołu stanowią właśnie uczniowie uczęszczający na co dzień do I i II klasy sportowej. Opiekunami drużyny są Anna Pustelnik i Andrzej Dudek. Uczniowie ci są również zawodnikami UMKS ,,Kęczanin”, gdzie szkolą się pod okiem trenera Macieja Gruszki oraz startują w rozgrywkach klubowych na poziomie młodzika.