S.O.S. Kędzierzyn-Koźle ze srebrem na WOLA-CUP

Srebro uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu na XXXI Międzynarodowym Turnieju „WOLA-CUP” w Warszawie.


W dniach 17-19 listopada w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej siatkówki młodzików WOLA-CUP 2017. Impreza ta to jeden z najbardziej znanych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie. Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku i dotychczas startowały na Woli drużyny z 61 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski.

W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie klasy drugiej gimnazjum Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 z Kędzierzyna-Koźla.

Nasi uczniowie podjęli rywalizację z szesnastoma czołowymi zespołami z Polski, Niemiec i Austrii.

Chłopcy zaprezentowali się w imprezie znakomicie zajmując drugie miejsce. Kędzierzynianie ulegli w wielkim finale (po tie-breaku) jedynie zespołowi SKPS Dunajec Nowy Sącz. W drodze do finału zawodnicy SOS SP 19 pokonali zespoły: GWARDII Wrocław, TREFLA Gdańsk, SPARTY AGH Kraków i  DMKS PLAS Kielce. Statuetkę najlepszego zawodnika w zespole z Kędzierzyna otrzymał Tomasz Gawron. Poczynania zespołu przez trzy dni gorąco wspierała liczna grupa rodziców przybyłych do Warszawy. Dzięki ich fantastycznemu dopingowi chłopcy wspinali się na wyżyny swoich umiejętności.

Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Emanuel Ścieszka, Mateusz Fedorowicz, Arkadiusz Pągowski, Marceli Miksiewicz, Kewin Brodacki, Bartosz Bojaryn, Tomasz Wójcik, Jakub Rosak, Dawid Jaszkiewicz, Michał Maziarz, Bartosz Madejski i Michał Hołoga.

Trenerem zespołu jest Tomasz Siemaszko.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice