SMS JUNIOR WROCŁAW MISTRZEM POLSKI SZKÓŁ LICEALNYCH

W dniach 06-08.06.2022 r. odbył się szkolny Finał Ogólnopolski w Piłce Siatkowej chłopców, tzw. LICEALIADA. W turnieju wzięło udział dziesięć zespołów, które w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego wywalczyły w tym roku mistrzostwo w swoich województwach. 

Po dwóch dniach rozgrywek w wielkim finale zmierzyły się szkoły z programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, tj. SMS Junior Wrocław oraz LO 47 Łódź. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, co nie powinno dziwić, gdyż uczniowie obu drużyn to na co dzień zawodnicy dwóch wyróżniających się klubów młodzieżowych w Polsce, odpowiednio Gwardii Wrocław Academy i KS Wifamy Łódź. 

Po trzech setach walki górą okazali się wrocławianie wygrywając 2:1 w setach i zdobywając tym samym upragnione Mistrzostwo Polski Szkół Licealnych.

Skład zespołu:

Kacper Ołeniak, Maciej Bugajski, Andrzej Kwapiński, Oliwier Pakos (najlepszy przyjmujący turnieju), Jakub Szafrański, Wiktor Rapacz, Oskar Pieknik, Oskar Sztachera, Patryk Strzelecki, Igor Skotarczak, Marcel Chmielewski (MVP turnieju). Trener: Tomasz Barański.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice