Siatkarze gimnazjum 5 - SOS. Biała Podlaska mistrzem lubelskiego

W dniu 08.03.2018 r. rozegrano Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców. W gronie sześciu finalistów, najlepszych drużyn gimnazjalnych z województwa lubelskiego znalazł się zespół z Gimnazjum nr 5 SOS. w Białej Podlaskiej.

Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej siatkarze z Białej Podlaskiej pokonali po 2:0 zespół PG 1 SOS. w Kraśniku, i SP w Nałęczowie i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężył zespół PG 18 SOS w Lublinie przed GM 6 SOS w Chełmie.

W finale zmierzyli się zwycięzcy obydwu grup. Mecz był zacięty i emocjonujący, ale to chłopcy z Białej Podlaskiej rozstrzygnęli go na swoją korzyść. Pokonali rówieśników z Lublina 2:1 /25-22, 18-25, 15-12/. Zdobyli złoty medal i tym samym zostali mistrzami województwa lubelskiego.