SIATKARKI SMS OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI ZAGRAJĄ W PARYŻU

W dniach 30.06-06.07 reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim weźmie udział w międzynarodowym turnieju VOLLEY CULTURE PARIS 2017 organizowanym w ramach promocji miasta Paryż jako organizatora Igrzysk Olimpijskich w 2024. 

To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, która jako jedyny reprezentant z Polski przez tydzień rywalizować będzie z zespołami z Francji, Hiszpanii, Norwegii, Libanu i Anglii – powiedziała p.o. Dyrektor Szkoły Anna Trojanowska. - Nasze dziewczęta zgodnie z regulaminem zagrają swoje mecze ze wszystkimi ekipami biorącymi udział w tych siatkarskich zmaganiach. Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Pomimo że sezon halowy dziewczyny zakończyły udanym startem w Ogólnopolskiej Licealiadzie, dla części zawodniczek potrwa on jeszcze cztery tygodnie. - Bardzo się cieszę, że udało mi się nawiązać kontakt z Prezydentem SPORTING CLUB NORD PARISIEN, panem M. Dhakouane ENNIFAR - podkreśla trener SMS Ostrowiec Rafał Dytkowski, który odpowiada za przygotowania i organizację wyjazdu.

Zaproszenie i udział w turnieju są wspaniałą okazją do promocji naszej Szkoły i Powiatu Ostrowieckiego w Europie. Strona francuska pokrywa w całości koszty tygodniowego pobytu w Paryżu naszej ekipy. Jednak wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Powiatu Ostrowieckiego, a w szczególności Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała dodatkowe środki na sfinansowanie lotu do Francji. 

 Do imprezy wyselekcjonowaliśmy reprezentację 10 dziewcząt z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe, ale jednocześnie będące dobrymi uczennicami – wyjaśnia Rafał Dytkowski. 

Jest to wyjątkowa forma nagrody, docenienie tej ciężkiej pracy, którą wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacja do dalszego wysiłku. Wszystkie dziewczęta objęte są programem S.O.S. 

 Tak więc w paryskim turnieju zagrają: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska. 
Opiekunami grupy są Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice