Ruszyła ENEA Liga Siatkówki

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

ENEA Liga Siatkówki to kontynuacja projektu Energetycznej Akademii Siatkówki z okresu 2010 roku. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych i mają charakter nauki siatkarskiego abecadła połączonego z treningiem ogólnorozwojowym. „Enea Liga Mini Piłki Siatkowej” to wydarzenie rekreacyjno-sportowe dla najmłodszych.

Projekt realizowany jest w 30 szkołach podstawowych regionu Poznania i okolicznych gmin.

Podsumowaniem projektu są turnieje siatkarskich "dwójek", "trójek" i "czwórek". W sumie 8 turniejów głównych na przełomie roku szkolnego i finałowy turniej "Enea Mini Cup", który stanowi podsumowanie całego sezonu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii udają się na siatkarskie Campy, na których mają okazję uczestniczyć w treningach z wybitnymi postaciami polskiej siatkówki.

Projekt jest realizowany przez klub sportowy ENEA Energetyk Poznań, SOS przy XVIII LO w Poznaniu oraz sponsora tytularnego firmę ENEA SA oraz Miasto Poznań. Projekt jest koordynowany przez nauczycieli SOS XVIII LO w Poznaniu.

Uczniowie SOS przy XVIII LO w Poznaniu biorą czynny udział w turniejach m.in. sędziując mecze, dzięki czemu uczą młodych adeptów siatkówki podstawowych przepisów gry.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice