ROZPOCZĘŁY SIĘ FINAŁOWE ZMAGANIA REGIONALNYCH TURNIEJÓW NADZIEI OLIMPIJSKICH 2023


W czwartek 4 maja rozpoczął się finałowy cykl Regionalnych Turniejów Nadziei Olimpijskich 2023. Ich celem nie jest jedynie wynik sportowy, ale także wyłonienie najzdolniejszej i chętnej do dalszego rozwoju w Szkołach Mistrzostwa Sportowego PZPS młodzieży. Zmagania regionalne dziewcząt odbywają się w Twardogórze (4-6 maja) i Białej Podlaskiej (6-8 maja), a chłopców odpowiednio w Kielnarowej i Policach.

Turnieje RTNO stanowią od lat element naboru uzdolnionej młodzieży do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku, w kontekście szkolenia przyszłych reprezentantek i reprezentantów Polski w kategoriach seniorskich zarówno w siatkówce halowej, jak i plażowej. Rozpoczęte właśnie spotkania regionalnych grup młodzieżowych mają – poza wynikiem zmagań turniejowych – wyłonić wspomnianych kandydatów do dalszego szkolenia centralnego. O zmianach w systemie naboru do SMS PZPS wspominaliśmy TUTAJ.

Tegoroczne turnieje odbywają się w czterech miastach, a każde z nich gości po osiem regionalnych, dwunastoosobowych zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zmagania dziewcząt rozpoczynają się dla regionów Północy i Zachodu w Twardogórze (4-6 maja), natomiast dla Południa i Wschodu w Białej Podlaskiej (6-8 maja). Rywalizację chłopców będzie można zobaczyć w Kielnarowej (4-6 maja, Południe i Wschód) i Policach (6-8 maja, Północ i Zachód). We wszystkich turniejach pierwszy dzień przeznaczony jest na treningi zespołów, drugi poświęcony zostanie częściowo na pomiary i badania lekarskie, aby w porze popołudniowej drużyny mogły podjąć sportową rywalizację – rozgrywane będą trzysetowe mecze, w systemie każdy z każdym w grupie – po jednym punkcie za każdą wygraną partię. Zgodnie z przyjętym regulaminem, w ostatnim dniu reprezentacje regionów rozegrają spotkania (do dwóch wygranych setów) o miejsca I, III, V i VII.
Zawody będą obserwowane przez szkoleniowców ze Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku, a także trenerów reprezentacji Polski poszczególnych roczników. Na zakończenie RTNO wyróżnione zawodniczki i zawodnicy poszczególnych regionalnych reprezentacji otrzymają poza dyplomami uznania powołania na Konsultacje Nadziei Olimpijskich, które planowo odbędą się w SMS-ach w Spale i Szczyrku między 28 a 31 maja (siatkówka halowa) oraz 11-15 czerwca w Spale (dziewczęta i chłopcy siatkówka plażowa).

Terminy RTNO dziewczęta:
Regiony Północ i Zachód – 4-6.05.2023 Twardogóra
Regiony Południe i Wschód –6-8.05.2023 Biała Podlaska

Terminy RTNO chłopców:
Regiony Południe i Wschód – 4-6.05.2023 Kielnarowa
Regiony Północ i Zachód – 6-8.05.2023 Police

Podział na regiony:
Północ: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie
Południe: podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie
Wschód: mazowieckie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie
Zachód: dolnośląskie, lubuskie, śląskie, opolskie

Sponsorem turniejów RTNO i patronem siatkówki młodzieżowej w Polsce jest PKN ORLEN.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice