REPREZENTACJA POLSKI U18 DWUKROTNIE POKONUJE BRAZYLIĘ


MECZ 1.

Polska pokonała w Żyrardowie Brazylię 3:0 (25:18, 25:19, 25:15) w sparingowym meczu drużyn do 18 lat. W dodatkowym secie rywale wygrali 25:20. MVP w polskiej drużynie Mateusz Szpernalowski. Było to kolejne zwycięstwo Biało-Czerwonych w okresie przygotowawczym. Wcześniej w Krośnie pokonali Czechy 4:0 (28:26, 25:18, 25:18, 26:24) oraz 3:1 (27:29, 25:15, 25:18, 26:24).

Podopieczni trenerów Macieja Bartodziejskiego i Macieja Zendeła przygotowują się do mistrzostwa Europy U18. Dwanaście drużyn zagra w tym czempionacie od 9 do 17 lipca w Tbilisi. Naszymi rywalami będą: grupa 1: Gruzja (gospodarz), Serbia, Czechy, Francja Belgia, Hiszpania; grupa 2 (z Polską): Niemcy, Włochy, Grecja, Słowenia, Bułgaria.

Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA zostały rozegrane w listopadzie ubiegłego roku, a polscy kadeci wygrali turniej w Erywaniu, wyprzedzając m.in. Rosję, Ukrainę i Białoruś.

22749c

MECZ 2.

Reprezentacja Polski siatkarzy U18 w drugim sparingu wysoko pokonała rówieśników z Brazylii. - Zagraliśmy lepiej niż dzień wcześniej - podkreśla Maciej Bartodziejski, trener kadry.

Mecze towarzyskie z Brazylią w Żyrardowie są ostatnim sprawdzianem formy reprezentantów przed mistrzostwami Europy w Gruzji. Z inicjatywą rozegrania sparingów wyszli nasi rywale, doceniające sukcesy odnoszone przez młodzieżowe reprezentacje Polski. W poniedziałek Polacy wygrali 4:0, ale przeciwnicy zmuszeni byli wyjść na boisko kilka godzin po podróży, więc mieli prawi być zmęczeni. - Więcej powie nam drugi mecz - mówił trener Bartodziejski. 

Okazało się, że polscy 18-latkowie mają większe umiejętności od rówieśników z Brazylii. Dominacja polskiej drużyny była bardzo duża, a rywale w żadnym z setów nie zdołali zdobyć więcej niż 20 punktów. Bartodziejski podkreśla, że jego podopieczni zaprezentowali się lepiej niż w poniedziałkowym spotkaniu. - Mecze były z kibicami, przed rozpoczęciem odegrane były hymny, może to w poniedziałek trochę zdeprymowało chłopaków. We wtorek wyrównana gra toczyła się mniej więcej do ósmego punktu, później już była nasza dominacja - opowiada Bartodziejski. Szkoleniowcy umówili się, że jeśli spotkanie zakończy się wynikiem 3:0, zostanie rozegrany jeszcze jeden set.

Trzeci sparing zostanie rozegrany w środę o godzinie 18, także w Żyrardowie.

Polska - Brazylia 4:0 (25:15, 25:20, 25:13, 25:20)

Polska: Szpernalowski, Potrykus, Nowak, Patecki, Chaciński, Gołębiowski, Granieczny (libero) oraz Kubacki (libero), Becker, Nowik, Rybak, Serewis, Brzostowicz, Urbańczyk

Źródło: pzps.pl/ KP, JAROSŁAW BIŃCZYK FOT. CEV.EU

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice