Pyrzyce w Półfinałach Młodzików

Kolejny wielki sukces Siatkówki w Pyrzycach

W dniach 13-15 kwietnia 2018 r. w zawodach Ććwierćfinałowych Mistrzostw Polski  Młodzików zawodnicy LMKS Żak-Espadon Pyrzyce  szkoleni w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych zajmując drugie miejsce wywalczyli awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce.

Sześć zespołów z województw wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego brało udział w Turnieju Ćwierćfinałowym. Były to Piast Krotoszyn, Enea Energetyk Poznań, Koset Grudziądź, SKS Starogard Gdański, UKS OPP Powiat Kołobrzeski LMKS Żak-Espadon Pyrzyce. Nasz zespół wygrywając trzy mecze i przegrywając w finale z gospodarzami 2-1 wywalczył awans do 16 najlepszych zespołów młodzika w Polsce.

Nagrodę indywidualną za najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Szymon Pawicki pozostawiając duże wrażenie swoją grą. Najlepszym środkowym został Michał Borecki.

Cały zespół zasługuje na wyróżnienie: Marcel Pszczoła, Wiktor Siwek, Szymon Pawicki, Kacper Kacprzak, Michał Borecki, Adrian Marek, Bartosz Stawiarski, Jakub Balcerczak, Tytus Osękowski, Kacper Dzięgielewski trenerami byli Kępka Andrzej i Toboła Robert. Półfinał 27-29 kwietnia 2018 roku może czas na finały z udziałem pyrzyczan.