PRZED KWALIFIKACJAMI DO ME - ZGRUPOWANIE U16 W WAŁBRZYCHU

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Od środy w Wałbrzychu trwa zgrupowanie kadry Polski dziewcząt do lat 16. To bezpośrednie przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw  Europy U16, jaki zostanie rozegrany właśnie w Wałbrzychu 7-9 maja, z udziałem reprezentacji Polski, Litwy, Francji i Holandii.

- Znamy swoją wartość chcemy ją udowodnić na boisku. Jesteśmy mocni, ale nie stawiamy się w roli faworytów - mówił przewodzący grupie 16 siatkarek trener Artur Wójcik. Obecny w wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku skład to uzupełniona o dwie siatkarki ekipa, która grała już razem w mistrzostwach EEVZA (Europy Wschodniej). Obecne zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań po zakończonym 18 kwietnia dziesięciodniowym obozie treningowym w Giżycku.

Każde z trzech spotkań przyniesie co innego, ale żadne nie może zostać potraktowane ulgowo. Na początek biało-czerwone siatkarki zmierzą się z reprezentacją Litwy. - Litwa to najbardziej nam znajomy przeciwnik, z którym już graliśmy i wygrywaliśmy. Liczymy, że w tym meczu przejdzie nam stres związany z rozpoczęciem turnieju - powiedział trener, który czeka też z zaciekawieniem na rozstrzygnięcia pomiędzy naszymi przeciwniczkami. - Francja i Holandia to ciekawe i dobre zespoły, które rywalizowały ze sobą korespondencyjnie już na wcześniejszym etapie. Są różne pod względem warunków, ale na podobnym poziomie sportowym.

Wszystkie drużyny, z którymi przyjdzie zmierzyć się naszym siatkarkom zostały już przeanalizowane na podstawie rozegranych ostatnio spotkań i pod tym kątem przebiegać będą dalsze przygotowania w Wałbrzychu. Warunki do nich są bardzo dobre, a same zawodniczki w świetnych nastrojach. - Atmosfera w drużynie jest bardzo  dobra, wspieramy się nawzajem, śpiewamy, jesteśmy ze sobą zgrane. Przed meczami zawsze jest stres ale będziemy dawać z siebie wszystko i walczyć do samego końca. Wiemy, że każdy z tych meczów jest równie ważny dla awansu do ME - mówiła kapitan reprezentacji Martyna Witczak.

Źródło: pzps.pl/ Filip Gądek


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice