POLSKA - ŁOTWA 3:2 W MECZU REPREZENTACJI JUNIOREK


Reprezentacja Polski U20 pokonała w Zakopanem Łotwę U22 3:2 (25:18, 25:23, 15:25, 26:28, 25:20) w towarzyskim meczu. W środę i czwartek odbędą się dwa kolejne spotkania z udziałem tych drużyn.

Polska: Aleksandra Walczak 4 pkt, Julia Hewelt 25, Pola Bujnarowska 6, Rozalia Moszyńska 3, Marta Twardoch 11, Aleksandra Adamczyk 15, Zuzanna Suska (L) oraz Zuzanna Maciejewicz (L), Wirginia Mulka. Iga Marszałkowicz 1, Maja Malinowska, Patrycja Łagida 1, Karnelia Drosdowska, Oliwia Pietrzak 4, Kinga Ziókowska, Zofia Brzoza 1.

Średnio o dwa lata starsze rywalki po rozegraniu meczów z Polską udadzą się na mistrzostwa Europy U22. Są na końcowym etapie przygotowań. Polskie siatkarki dopiero rozpoczęły wspólne treningi.

- Łotyszki są bardzo dobrymi sparingpartnerkami. Zespół o dobrych warunkach fizycznych postawił przed naszymi zawodniczkami  wysokie wymagania, którym sprostaliśmy. Szczególnie bardzo dobrze zagraliśmy w dwóch pierwszych setach. Mecze z Łotwą są doskonałą okazją sprawdzenia różnych rozwiązań taktycznych - powiedział trener Miłosz Majka.

W kadrze U22 są dwie zawodniczki, które zdobywały doświadczenie na boiskach TAURON Ligi - rozgrywająca Aleksandta Walczak (ITA TOOLS Stal Mielec) oraz środkowa Pola Bujnarowska (Metalkas Pałac Bydgoszcz). Inne zawodniczki w trakcie sezonu ligowego reprezentowały kluby I ligi - ze Szczyrku, Stężycy, Poznania i Sosnowca.

25719c

Podopieczne trenera Miłosza Majki na zgrupowaniu w Zakopanem przygotowują się do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Od 5 do 17 sierpnia 16 drużyn będzie walczyło w Irlandii oraz Bułgarii o medale tego czempionatu.

Irlandia goszcząc te zmagania zapisze się w historii jako pierwsza federacja należąca do Związku Małych Państwa (SCA), która zorganizuje finałową fazę czempionatu Starego Kontynentu (bez względu na kategorię wiekową). Na Zielonej Wyspie miejscem zmagań będzie Dublin, gdzie rozgrywane będą mecze grupy II. Z kolei zespoły grupy I walczyć będzie w Sofii, gdzie rozegrane zostaną również mecze półfinałowe i medalowe. Do decydującej fazy rozgrywek awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
 
Polki zagrają w Dublinie w grupie II, którą śmiało można nazwać "grupą śmierci", bowiem wystąpią w niej reprezentantki wszystkich trzech krajów, które przed dwoma laty stały na podium w odpowiadającej wówczas tej kategorii wiekowej U19, czyli złote medalistki - Włoszki, srebrne - Serbki oraz brązowe Polki. Poza wielką trójką poprzedniego czempionatu w grupie II zagrają oczywiście gospodynie - Irlandki, Finki, Czeszki, Ukrainki i Portugalki, dla których będzie to debiut w rozgrywkach w tej kategorii wiekowej.
 
W grupie I, która rozgrywać będzie swoje mecze w Sofii, zagrają Bułgarki, Turczynki, Chorwatki, Holenderki, Słowenki, Hiszpanki, Belgijki i Szwedki (które w tej kategorii wiekowej wystąpią po raz pierwszy od 1984 roku).
 
Przypomnijmy, drużyna trenera Miłosza Majki wywalczyła awans na #EuroVolleyU20W wygrywając mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w litewskich Szawlach w styczniu tego roku.

Źródło: pzps.pl/ KP
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice