PIERWSZY MECZ I PIERWSZE ZWYCIĘSTWO REPREZENTACJI POLSKI U16


Reprezentacja Polski siatkarzy U16 rozegrała swój pierwszy mecz międzypaństwowy. - Dla chłopców był to spory stres, bo co prawda nie było hymnów, ale zagrali w reprezentacyjnych koszulkach - opowiada trener Artur Łoza.

Reprezentacja prowadzona przez trenera Łozę wyjechała do Kolina koło Pragi na trzy spotkania z rówieśnikami z Czech. W pierwszym wygrała 5:0, bo szkoleniowcy umówili się na pięć setów. - Już nawet po wynikach widać, że mecz toczył się pod nasze dyktando. Było to dla nas podsumowanie dwuletniej pracy - opowiada szkoleniowiec. 

W tym roku młodzi siatkarze spotkali się w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale, a później najlepsi na campie w Białej Podlaskiej. - Nie było łatwo, bo występ w reprezentacji Polski to dla nich spory stres. Przed nami jeszcze dwa mecze z Kolinie, które są etapem w przygotowaniu do docelowej imprezy, jaką są mistrzostwa Europy Środkowej i Wschodniej (EEVZA) zaplanowane na początek grudnia w Gruzji - wyjaśnia Artur Łoza. Na boisku pojawiło się 13 zawodników z kadry.

Czechy - Polska 0:5 (12:25, 10:25, 19:25, 20:25, 20:25)

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Olejniczak, Igor Szymański, Filip Falkowski, Igor Nurkiewicz, Jakub Gołąbek, Marcel Kiciński, Maksymilian Durski, Oskar Trawka, Krzysztof Pietruszewski, Bartek Chrzanowski, Maciej Korona, Jakub Janus, Jakub Szczurowski, Maciej Chwalba

Sztab

Trener: Artur Łoza. Asystenci: Tomasz Gajewski, Marcin Jackowicz, Fizjoterapeuta: Krzysztof Woś. Statystyk: Kacper Goździkiewicz. Team menager: Zdzisław Gogol.

Źródło: pzps.pl/ Jarosław Bińczyk, fot. PZPS

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice