OLIMPIJSKI FESTIWAL MŁODZIEŻY EUROPY: REPREZENTACJA POLSKI U20 JUNIORÓW


Kolejno z Belgią, Turcją i Czechami zagra reprezentacja Polski U20 w fazie grupowej Olimpijskiego Turnieju Młodzieży Europy, który odbędzie się od 24 do 30 lipca w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. W drugiej grupie zagrają: Włochy, Bułgaria, Niemcy i Słowacja. Trener Mateusz Grabda ogłosił dzisiaj 12-osobowy skład ekipy, która walczyć będzie o medale.

Ostatnie dni młodzi polscy siatkarze spędzili w Katowicach, gdzie w piątek wieczorem, podobnie jak cała Reprezentacja Polski, złożą ślubowanie zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Zawodnicy U20 zaczęli przygotowania 20 czerwca w Zakopanem. Następnie trenowali od 3 do 13 lipca w Krośnie, skąd przenieśli się do Katowic.

Po olimpijskim festiwalu na Słowacji siatkarze dostaną kilka dni wolnego, po czym zaczną przygotowania do mistrzostw Europu U20 we Włoszech (17-25 września). Awansowali do czempionatu, wygrywając turniej kwalifikacyjny w Toruniu.

Reprezentacja Polski U20 na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:

Rozgrywający
Damian Biliński
Kajetan Kubicki

Atakujący
Tytus Nowik
Kacper Ratajewski

Środkowi
Mateusz Kufka
Jakub Majchrzak
Mateusz Nowak

Przyjmujący
Dominik Czerny
Jakub Olszewski
Kamil Szymendera
Piotr Śliwka

Libero
Kuba Hawryluk

Sztab szkoleniowo-medyczny: Mateusz Grabda (trener), Maciej Kołodziejczyk (asystent trenera), Piotr Tataradziński (fizjoterapeuta), Maciej Etgens (statystyk)

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. Piotr Sumara

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice