Ogólnopolski Turniej Mikołajowy w Krakowie

Jak co roku w dzień Świętego Mikołaja w ZSOS nr 2 w Krakowie, przy którym działa Siatkarski Ośrodek Szkolny ,zorganizowany został Mikołajowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas V. W tym roku był to już XXIII turniej. Rozgrywki siatkarskie trwały przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8-10.12.17 roku. Zawody stały na wysokim poziomie a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności. 

W turnieju wzięło udział około 250 dzieci z całej Polski. Dodatkowo w sobotę popołudniu dzieci i trenerzy z różnych miast mogli zwiedzać zabytki Krakowa. Każdy uczestnik otrzymał prezent od Świętego Mikołaja. Nagrody za czołowe miejsca wręczali pani dyrektor Dorota Petlic oraz Senator RP Jerzy Fedorowicz

Medalowe miejsca:

- dziewczęta:

 1. MKS MOS Wieliczka

2.MKS ,,Dwójka "Zawiercie

3.UKS,, Jasieniak” Gdańsk

- chłopcy: 

1.PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

2.UKS 22 Kraków

3. Radwan Sport Kraków.

Najbardziej perspektywiczny zawodnikiem został uznany Bartłomiej Kopeć (SP87 Kraków), a najbardziej perspektywiczna zawodniczką została Maja Mioduchowska (SP 87 Kraków).

Wyróżnienia otrzymali: Szymon Sopczyk- SKSP Dunajec Nowy Sącz, Chrabota Dominik - UKS ,,22”Kraków, Karol Sanchez – Radwan Sport Kraków, Walczak Aleksandra- MKS Dwójka Zawiercie, Jagła Maria – UKS ,,22” Kraków, Rytlewska Martyna – UKS,,Jasieniak” Gdańsk. MVP Ogólnopolskiego Mikołajkowego zostali: Magdalena Pieczko- MKS MOS Wieliczka i Dawid Banasiak – PSP Kędzierzyn – Koźle.

W opinii trenerów i zaproszonych gości to jeden z najlepiej zorganizowanych i stojących na wysokim poziomie ogólnopolski turniej mini siatkówki. Żegnając się trenerzy zapowiedzieli , że przyjadą do Krakowa na drugi rok.

Trenerzy S.O.S. Kraków        

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice