NADARZYN CUP 2019 - IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniach 10 i 11.05.2019 r. w obiektach Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej NADARZYN CUP. Nie zawiodły siatkarki z Nadarzyna!

Oba turnieje otworzył pomysłodawca NADARZYN CUP, obecnie Wójt Gminy Nadarzyn Pan Dariusz Zwoliński. Podczas turnieju gościliśmy także Basię Zakościelną – brązową medalistkę Mistrzostw Polski Seniorek, byłą zawodniczkę naszego klubu.

Pierwszego dnia swoje spotkania rozgrywała grupa kadetek. Każdy zespół rozegrał 5 spotkań. W finale zmierzyły się zespoły z Nadarzyna i Aleksandrowa Łódzkiego. Był to drugi mecz między tymi zespołami podczas turnieju. W grupie lepszy okazał się zespół z Aleksandrowa lecz w finale nadarzynianki w dwóch setach pokonały przeciwniczki i to Nadarzyn cieszył się ze złotych medali. W walce o brąz zespół z Aleksandrowa Kujawskiego pokonał drużynę 34 Volley Łódź.

Najlepsze zawodniczki turnieju kadetek:

Najlepsza rozgrywająca Zuzanna Lewandowska- Aleksandrów Kujawski

Najlepsza zagrywająca Milena Malinowska - GLKS Nadarzyn

Najlepsza atakująca- Anna Brytkowska - Aleksandrów Łódzki

MVP - Kinga Wrońska – GLKS Nadarzyn

Skład kadetek GLKS Nadarzyn: Jedlińska, Malinowska, Wrońska, Dubielecka, Brzeczkowska, Głodek, Grzelak, Dośpiał, Krzemińska, Lach, Melewska, Zantonowicz. Trener zespołu: Krzemińska Aneta

W drugim dniu turnieju do walki stanęły młodziczki. Każdy zespół rozegrał podczas turnieju 12 setów. Przez cały turniej rozgrywane były dwa sety bez względu na wyniki, dlatego bardzo dużo spotkań kończyło się wynikiem 1:1. Do ostatniej kolejki nie było wiadomo kto w ostatecznym rozrachunku będzie cieszył się z medali. Pierwsze miejsce zajął zespół Aleksandrowa Łódzkiego, drugie 34 Volley Łódź, a trzecie GLKS Nadarzyn