Mikołajkowy Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniu 07.12.2018 r. w hali OSiR Kęty odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły SP nr  1, 2    i 3 Kęty, Bulowice, Witkowice, Nowa Wieś oraz Porąbka i SP Kozy. Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator SOS ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek.

W zawodach wzięło udział 17 zespołów dziewcząt i 13 „trójek” chłopców z 8 szkół, łącznie około 100 dzieci. Drużyny dziewcząt podzielono na 4 grup eliminacyjnych, a chłopcy zagrali w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej do kolejnego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, gdzie zagrały systemem grupowo-pucharowym.

Klasyfikacja indywidualna drużyn:

Dziewczęta:

 I  m-ce SP Nowa Wieś I: Emilia Jaromin, Zuzanna Gizicka, Alicja Pszczółka,

 II  m-ce Witkowice I: Nikola Domasik, Anna Durańczyk, Kornelia Gawęda,

III m-ce Witkowice II: Milena Jarosz, Wiktoria Gąsiorek, Weronika Gałdyn

IV m-ce UKS Millenium Porąbka IV: Sandra Majdak, Julita Spiesz, Dominika Matejko, Oliwia Kubiczek

Chłopcy:

 I   m-ce UKS Millenium Porąbka I: Dawid Krysta, Mateusz Sopiak, Piotr Pszczólka,

II   m-ce UKS Millenium Porąbka II: Maciej Pszczółka, Maksymilian Ryłko, Jakub Dendys,

III  m-ce SP 3 Kęty I: Karol Graczyk, Maksymilian Biłek, Kamil Sadlik

IV m-ce SP 2 Kęty: Jakub Smolarek, Bartosz Kuźma, Arkadiusz Tomasik, Antoni Haręża

Zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Oprócz nagród indywidualnych każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek, który był przyjęty przez dzieci z niezwykłym zadowoleniem.

Zawody stały na dobrym poziomie i dla wielu dzieci stały się motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach. Przy każdej szkole, objętej projektem Akademia SOS odbywają się zajęcia SKS z piłki siatkowej, na które zapraszamy dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Zajęcia z piłki siatkowej dla najmłodszych prowadzone są również w kęckim klubie UMKS ,,Kęczanin”.

Organizatorzy turnieju dziękują Gminie Kęty za sfinansowanie medali i drobnego poczęstunku dla dzieci.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice