MIKOŁAJKOWE SUKCESY SIATKAREK „SZÓSTKI” UCZENNIC AKADEMII SOS

5 grudnia w Lublinie odbył się XXIX Turniej Mikołajkowy Minisiatkówki w kategoriach „dwójki i „trójki”. Bardzo dobrze spisały się najmłodsze siatkarki SKS „Szóstka” uczennice SP nr 6 w Białej Podlaskiej i Akademii Siatkarski Ośrodków Szkolnych.

W ”dwójkach” startowało 17 zespołów z naszego województwa, nasz zespół w składzie: Tarasiuk Agata i Juszczuk Amelia zajęły 2 miejsce i zdobyły srebrne medale.

Ich starsze o rok koleżanki, które startowały w „trójkach” nie dały szans swoim rywalkom i oba zespoły startujące w tym turnieju nie przegrały żadnego meczu w swoich grupach. Wygrały również w półfinałach i dopiero bratobójczy pojedynek w finale zadecydował o zwycięstwie. W tej kategorii wiekowej siatkarki „Szóstki” zajęły I i II miejsce, udział wzięło 10 zespołów.

I miejsce i złoty medal zdobyły: Gaponiuk Tamara – najlepsza zawodniczka turnieju, Sawicka Zofia, Stolarczuk Klaudia.

II miejsce i srebrny medal : Borys Anna, Świderek Laila i Mróz Izabela.