KOZIOŁEK 2019

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

XIII MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW „KĘDZIERZYŃSKO- KOZIELSKI  KOZIOŁEK  2019” POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO I PREZYDENTA MIASTA KĘDZIERZYNA–KOŹLA

84 mecze, 28 zespołów, 3 dni grania, tak w skrócie można opisać „XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców KĘDZIERZYŃSKO–KOZIELSKI KOZIOŁEK 2019”.

W dniach 18-20 stycznia 2019 r. już po raz 13 rozgrywany był w Hali AZOTY Turniej piłki siatkowej, który patronatem objęli Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła i  Prezydent Miasta Pani Sabina Nowosielska.

Organizatorem cyklicznej imprezy jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19. W organizacji wspomagają ją Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy MMKS  oraz MOSiR Kędzierzyn – Koźle.

W trakcie 3 dniowych zmagań rywalizowały ze sobą zespoły dziewcząt i chłopców z całej Polski oraz Czech i Wielkiej Brytanii.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców oraz wyróżnieni zawodnicy:

1.     METRO Warszawa             Krzysztof Nagraba

2.    III A PSP 19 K-Koźle             Tomasz Gawron

3.    AZS PWSZ Nysa            Mateusz Janik

4.    AKS Rzeszów                Radosław Puczkowski

5.    SKS TĘCZA Krosno Odrz.        Jakub Jezierski

6.    UKS Strzelce Op.             Grzegorz Kisała

7.    MLKS VOLLEY Gubin             Andrzej Sokołozubow

8.    SPS CHROBRY Głogów        Eryk Krzywicki

9.    MKST ASTRA Nowa Sól         Alan Zakrzewski

10.    CHERWELL  Oxford            Mark Nomerotski

11.    PSP 11 K-Koźle              Michał Szwamel

12.    VIII A PSP 19 K-Koźle              Michał Nowak                

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt oraz wyróżnione zawodniczki:           

1.    MKS Dąbrowa Górnicza         Julia Krynicka

2.    3A PSP 19 K- Koźle             Aleksandra Stańczyk

3.    Reprezentacja 2005            Otylia Hołowaty

4.    Reprezentacja 2004            Klara Kempfi

5.    ECO UNI AZS Opole             Marta Bernacka

6.    ENERGA CZARNI Słupsk II        Sara Suryś

7.    ŠSK Bilovec                 Weronika Čaverova

8.    8 A PSP 19 K-Koźle            Maja Bobińska

9.    BKS STAL Bielsko Biała        Martyna Stanek

10.     MLKS VOLLEY Gubin            Weronika Aleksandrowicz

11.     ENERGA CZARNI Słupsk I        Michelle Kupracz

12.     7A PSP 19 K-Koźle             Aleksandra Szajda

13.     MKS SAN PAJDA Jarosław         Aleksandra Kulikowska

14.     VOLEJBAL Vyškov            Tereza Zmrzla

15.     UKS ARES Nowa Sól             Julia Cegiełka

16.     UKS TYGRYSY                 Jagoda Brejwo           

Trenerzy przyznali nagrody indywidualne wyróżniającym się zawodnikom w poszczególnych zespołach oraz wybrano najlepszych zawodników turnieju.

W kategorii chłopców:
MVP                Krzysztof Kubiak (Warszawa)
Przyjmujący            Dawid Hajbowicz (Warszawa)       
Rozgrywający            Piotr Jakubczyk (K-Koźle)
Atakujący            Jakub Szafrański (Nysa)
Blokujący             Arkadiusz Pągowski (K-Koźle)
W kategorii dziewcząt:
MVP                Julia Papszun (Dabrowa G.)
Przyjmująca            Ewa Kotowska (Kadra 2005)
Rozgrywająca            Laura Dychtoń (K-Koźle)
Atakująca            Amelia Gilewicz (K-Koźle)
Blokująca            Joanna Kirejew (Dąbrowa G.)

W trakcie turnieju zmagania zawodników obserwowało liczne grono kibiców, wśród nich Roman Kollek Wicemarszałek Województwa, Wojciech Jagiełło zastępca Prezydenta Miasta, Marek Kwieciński  koordynator regionalny Programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Lucjan Krakowczyk koordynator wojewódzki SOS, Marcin Prus Ambasador projektu S.O.S.,  Grzegorz Wagner dyrektor SMS PZPS w Szczyrku.
Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta z klas 3A, 8A i 7A oraz chłopcy z klas 3A i  8A.
Uczestnicy docenili wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny turnieju i deklarowali udział w kolejnych edycjach turnieju.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom którzy przez 3 dni dopingowali swoje pociechy oraz włączali się chętnie w pomoc organizatorom.
   
Dziękujemy sponsorom :
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Urząd Miasta Kędzierzyn – Koźle
Opolski Związek Piłki Siatkowej
ZAKSA S.A
Grupa AZOTY
SOLIDARIS sp. z o.o.
Grupa PEKRA
ABAKUS Industrial sp. z o.o.
K + D Budownictwo sp. z o.o.
M&G Żuchowicz Żak
Transport Lisowiec
Pizzeria GROTA

Wioletta Bernat
Andrzej Gąsior

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice