KINDER JOY OF MOVING 2020 FINAŁY WOJEWODZKIE – POMORSKIE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Kinder Joy of Moving 2020 Finały Wojewódzkie – POMORSKIE

Mini siatkówka jest pierwszym etapem w szkoleniu , rywalizacji i upowszechnianiu siatkówki wśród dzieci. Zarówno zawody szkolne , miejskie jak i turnieje wojewódzkie stanowią doskonałą formę naboru dzieci z uzdolnieniami ruchowymi do zorganizowanych zajęć treningowych w strukturach klubowych.

Organizowane w województwach zawody mini siatkówki „2” , „3” i „4” cieszą się dużą popularnością, czego wymiernym przykładem są znaczne ilości startujących zespołów.

Piramida ilościowa w znaczeniu eliminacji uwieńczona jest finałem wojewódzkim , który stanowi jej wierzchołek będący pod względem jakości poziomu sportowego bardzo wysoko.

Programy szkolenia wojewódzkiego budują swoje reprezentacje młodzików na obserwacjach dzieci rywalizujących w turniejach mini siatkówki oceniając umiejętności i zaangażowanie.

W Województwie Pomorskim rozegrano finały Kinder + Sport we wszystkich kategoriach , szczególnie turniej „4” dziewcząt i chłopców wyzwolił duże emocje . Wyrównany i wysoki poziom startujących zespołów pozwala oczekiwać na udany start naszych zespołów w Turnieju Ogólnopolskim Kinder Joy of Moving.

Turnieje odbyły się w Lęborku i Starogardzie Gdańskim . Trenerami odpowiedzialnymi organizacyjnie za przeprowadzenie zawodów byli w Lęborku Marcin Dawidowski w Starogardzie Gdańskim Rafał Prus. Za cały cykl imprez mini siatkówki odpowiadała Katarzyna Przeperska.

Nagrody dla zwycięzców w Lęborku wręczał Jarosław Pruski – Przewodniczący Wydziału Szkolenia PWZPS Gdańsk . W Starogardzie Gdańskim turniej „4” chłopców zamknął rywalizację mini siatkówki w województwie Pomorskiem . Turniej zakończył Prezes PWZPS Stanisław Kwiatkowski.

Końcowa klasyfikacja:

„2” chłopców

1. Glinka Academy KaEmKa Starogard Gd. - awans

2. AS Trefl Gdańsk I - awans

3. AS Trefl Gdańsk II

„3” chłopców

1. AS Trefl Gdańsk I - awans

2. UKS Jasieniak Gdańsk I – awans

3. GA KaEmKa Starogard Gd.

 „4” chłopców:

1. AS Trefl Gdańsk - awans

2. UKS Suchanik Gdańsk - awans

3. GA KaEmKa Kal Cargo Starogard Gdański

„2” dziewcząt

1. Glinka Academy KaEmKa Starogard Gd.

2. AS Daniela Plińskiego - awans MP

3. UKS Jasieniak Gdańsk I

„3” dziewcząt

1. UKS Jasieniak I - awans MP

2. UKS Zatoka Puck 95 – awans MP

3. AS Trefl Gdańsk I

„4” dziewcząt

1. SP Pępowo – awans MP

2. Glinka Academy SPS Lębork – awans MP

3. UKS Wilki Chwaszczyno

Opracował Stanisław Kwiatkowski


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice