KADRA U17 ROZEGRAŁA SPOTKANIA TOWARZYSKIE


W Żyrardowie spotkali się zawodnicy ze sztabem na kolejnym zgrupowaniu. Tam w dniach 9.06-12.06. 2019 kontynuowali dwukrotnie w ciągu dnia pracę treningową. W tym okresie trenerzy wytypowali na wyjazd do Finlandii 12 z 18 zawodników obecnych na zgrupowaniu. W dniach 13-17.06.2019 w Olimpijskim Centrum Treningowym w Kuortane, zawodnicy do południa uczestniczyli w treningach. Wieczorami natomiast rozegrali 3 spotkania towarzyskie.

Pierwsze piątkowe spotkanie reprezentacji Finlandii i Polski zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) oraz w dodatkowym 4 secie 25:22.

W drugim spotkaniu Finlandia wygrywa z Polską 3:1 (15:25, 25:21, 25:23, 29:27). Na zakończenie pobytu w niedzielnym meczu Finlandia musiała ponownie uznać wyższość Polski, który wygrała to spotkanie 3:1 (13:25, 9:25, 25:22, 23:25).

Podczas trwania tego zgrupowania okazało się, że aura naszych zawodników nie rozpieściła. Codziennie dwa treningi w około 35 stopniach na sali oraz 40 stopniowe warunki w pokojach dały o sobie znać w trakcie gier kontrolnych. Pomimo ogromnego zmęczenia zawodnicy oraz sztab wrócili zadowoleni z wyjazdu do Finlandii. Dwa zwycięstwa i jedna porażka to bilans meczów, który pozwolił zaprezentować się wszystkim zawodnikom. Świadomi nad czym musimy jeszcze cierpliwie popracować, udajemy się na cztery dni przerwy. Następnie 21.06.2019 meldujemy się w Policach, aby kontynuować kolejne przygotowania do Mistrzostw Europy.

W imieniu wszystkich zawodników oraz całego sztabu serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu panu Włodzimierzowi Sadalskiemu. Natomiast za świetne warunki, organizację i super atmosferę podczas pobytu we Finlandii. Dziękujemy całemu sztabowi Fińskiej reprezentacji na czele z dobrze znanym z Polskich parkietów pierwszemu trenerowi Janne Heikkinenowi. 

 

Zawodnicy uczestniczący w meczach towarzyskich we Finlandii:

Kadra Polski U17:

1.     Czerwiński Aleksander (UKS Korona Bełchatów)

2.     Górowski Szymon (SKPS Dunajec Nowy Sącz)

3.     Kędzierski Maksym (AKS Rzeszów) - libero

4.     Kubicki Kajetan (KS Jakstrzębski Węgiel)

5.     Nowak Mateusz (BKS Chemik Bydgoszcz)

6.     Nowik Tytus (Trefl Gdańsk)

7.     Olszewski Jakub (SKPS Dunajec Nowy Sącz) - kapitan

8.     Pacholski Konrad (UKS Sparta Volleyball Kraków)

9.     Pakos Kacper (KS Wifama Łódź)

10.  Szymendera Kamil (KS Gwardia Wrocław)

11.  Śliwka Piotr (KS Spartakus Jawor)

12.  Wojciechowski Wiktor (UMKS MOS Wola Warszawa)

 

Sztab trenerski:

Ariel Fijoł (Trefl Gdańsk) - trener

Artur Sierzchuła (NTS Trójka Nakło) – asystent trenera

Krzysztof Wróbel (AKS Rzeszów) – fizjoterapeuta

Zdzisław Gogol – kierownik drużyny

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice