KADECI NA TRZECIM MIEJSCU W MEMORIALE CZESNOKOWA


Reprezentacja Polski kadetów zajęła w Anapie trzecie miejsce w Memoriale Jurija Czesnokowa. Podopieczni trenerów Marka Skrobota i Macieja Zendeła pokonali wicemistrzów Europy Czechów 3:2 (25:14, 19:25, 25:27, 25:19, 15:12) oraz przegrali z Włochami 0:3 (22:25, 21:25, 25:27) i ze zwycięzcami turnieju Rosjanami 1:3 (15:25, 25:16, 21:25, 19:25). Najlepszym środkowym został wybrany Jakub Strulak.

- Za nami wakacyjne zgrupowania m.in. w Krośnie oraz mecze sparingowe z czołowymi zespołami Europy. Poza wicemistrzami kontynentu Czechami pokonaliśmy wcześniej dwa razy złotych medalistów europejskiego czempionatu Niemców - powiedział trener reprezentacji Polski Marek Skrobot- Celem naszej pracy był przegląd kadr z roczników 2001 i 2002 i został on zrealizowany. Dokonaliśmy wstępnej selekcji na przyszłoroczne kwalifikacje do mistrzostw Europy. Mamy trzon zespołu. Dodam tylko, że w poprzednim tygodniu drugi zespół kadetów grał w Szczyrku z Węgrami i odniósł trzy zwycięstwa.

W ekipie kadetów na Memoriał Czesnokowa było jedenastu uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Zespół SMS PZPS zagra w I lidze i już w sobotę rozpocznie przygotowania. 20 sierpnia rozegra mecz kontrolny z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a 28 sierpnia z AZS AGH Kraków. 7-8 września wystąpi w turnieju w Lubinie.

Kadra kadetów na Memoriał Czesnokowa:

rozgrywający: Jakub Durski, Dawid Pawlun
atakujący: Krystian Walczak, Dawid Dulski
środkowi: Jakub Strulak, Dominik Kramczyński, Patryk Cichosz-Dzyga
przyjmujący: Michał Gierżot, Michał Nowakowski, Michał Ciok, Jakub Czerwiński
libero: Jakub Dereń

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Marek Skrobot - I trener
Maciej Zendeł - II trener
Kamil Nalepka - statystyk
Jakub Łamajkowski - fizjoterapeuta
Leon Bartman - team menadżer

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice