KADECI DWUKROTNIE POKONALI MISTRZÓW EUROPY


Polska dwukrotnie pokonała we Frankfurcie nad Menem Niemców 3:1 (25:17, 19:25, 27:25, 25:21) oraz  3:0 (25:19, 25:23, 25:15) i w dodatkowym secie 25:13. w towarzyskim meczu kadetów. W czwartek ekipa Polski odleciała do Rosji na Memoriał Czesnokowa, gdzie spotka się kolejno z Włochami (piątek), Czechami (sobota) i Rosjanami (niedziela).

Polska - Niemcy 3:1 (25:17, 19:25, 27:25, 25:21)

Polska rozpoczęła mecz w składzie: Durski, Dulski, Kramczyński, Cichosz-Dzyga, Czerwiński, Gierżot, Dereń (L) 

- Niemcy są mistrzami Europy i przygotowują się do czempionatu globu. Ich trener bardzo chwalił nasz zespół, którego gra nie była tak dobra jak wczoraj, ale bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Nasi zawodnicy gorzej zaprezentowali się na zagrywce. Lecimy do Anapy z nadzieją na dobry wynik w walce z mocnymi zespołami. Biało-czerwona ekipa zżywa się ze sobą coraz bardziej i jest w niej dobra chemia - powiedział trener reprezentacji Polski, Marek Skrobot.

Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) 

Polska rozpoczęła mecz w składzie: Durski, Walczak, Kramczyński, Strulak, Czerwiński, Gierżot, Dereń (L). Na zmiany wchodzili pozostali zawodnicy.

- Zespół zagrał mądrze, konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia taktyczne - powiedział po meczu trener Marek Skrobot- Graliśmy na małej sali, oba zespoły miały trudne warunki, w których popełniliśmy mało błędów. W naszej grze imponowała przede wszystkim gra blokiem i z kontry.

Kadra kadetów na mecze w Niemczech i Rosji:

rozgrywający: Jakub Durski, Dawid Pawlun
atakujący: Krystian Walczak, Dawid Dulski
środkowi: Jakub Strulak, Dominik Kramczyński, Patryk Cichosz-Dzyga
przyjmujący: Michał Gierżot, Michał Nowakowski, Michał Ciok, Jakub Czerwiński
libero: Jakub Dereń

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Marek Skrobot - I trener
Maciej Zendeł - II trener
Kamil Nalepka - statystyk
Jakub Łamajkowski - fizjoterapeuta
Leon Bartman - team menadżer

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice