IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O ZŁOTĄ KORONKĘ BOBOWEJ

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W hali SP Bobowa zakończył się 9 Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Złotą Koronkę Bobowej, który po raz pierwszy w historii odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. 

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Burmistrza Bobowej jak również sponsorów z ternu gminy Bobowa, Grybów i Korzenna: Grupa Rogala, Budimet, Hydrotech, Kwiaciarnia Gabi, Ostoja, Pub Galicja, Piekarnia Gala, Netbud, Mobruk. 

Patronami medialnymi naszego turnieju byli: Bobowa24, TS Dobry Tygodnik Sądecki, Gazeta Krakowska, Nasza Bobowa. Była to największa impreza sportowa w powiecie gorlickim, która zgromadziła rekordową liczbę 22 drużyn z Polski i Słowacji. 

Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i młodzików. Mecze były rozgrywane na boiskach hali SP Bobowa (3), sali SP Bobowa, sali ZSZ w Bobowej, sali ZSO w Bobowej i sali SP w Siedliskach. Ponad 300 zawodników rozegrało w ciągu dwóch dni turnieju 63 mecze, które sędziowało 8 sędziów. W obecności Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, Przewodniczącej Rady Miejskiej Małgorzaty Molendowicz i Radnego Powiatowego, a zarazem Dyrektora SP w Bobowej Adama Urbanka wręczono na zakończenie turnieju nagrody dla wszystkich uczestników turnieju i najlepszych drużyn. 

Nagrody główne – koronki klockowe: złote, srebrne i brązowe dla dwóch kategorii wiekowych zakupione zostały ze środków Województwa Małopolskiego. 

Pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników turnieju ufundowało Województwo Małopolskie i Burmistrz Bobowej. Fundatorem pucharów dla 12 drużyn młodzików było Starostwo Powiatowe w Gorlicach  a dla 10 drużyn juniorów Burmistrz Bobowej. Nagrody dla najlepszych zawodników wśród juniorów (8) i młodzików (8) zakupione zostały przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, jak również medale okolicznościowe dla 3 najlepszych drużyn młodzików i 3 najlepszych drużyn juniorów. 22 trenerów otrzymało od Dyrektora CKiP Gminy Bobowa pamiątkowe opracowanie na temat Bobowskiej Koronki Klockowej. W czasie trwania turnieju dzieci z SP Bobowa na trybunach hali sportowej prowadziły warsztaty wyrobu koronki klockowej.

Klasyfikacja końcowa IX Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o Złotą Koronkę Bobowej:

JUNIORZY:

    TSV Sanok – trener Maciej Wiśniowski
    AGH Sparta Kraków
    SKPS Dunajec Nowy Sącz
    Stara Lubovnia
    BBTS Belsko – Biała
    MOS Rzeszów
    MOSiR Jasło
    LKS Bobowa
    Iskierka Tarnów
    GKPS Gorlice

Najlepsi zawodnicy turnieju kat. junior

rozgrywający – Jakub Kaczmarski – TSV Sanok

przyjmujący – Dominik Bodziak – TSV Sanok

przyjmujący – Przemysław Rynduch – SKPS Dunajec

środkowy – Artur Kudyba – AGH Sparta Kraków

środkowy – Patryk Satke – Stara Lubovnia

atakujący – Filip Cepiga – SKPS Dunajec

libero – Sebastia Borówka – AGH Sparta Kraków

MVP – Damian Bodziak – TSV Sanok

MŁODZICY:

    Świętokrzyskie 1 – trener Dorota Nowak
    AGH Sparta Kraków
    AKS Resovia Rzeszów
    BBTS Bielsko – Biała
    LKS Bobowa
    UKS 22 Kraków
    TSV Sanok
    GKPS Gorlice
    SKPS Dunajec Nowy Sącz
    Stara Lubovnia
    MOSiR Jasło
    Świętokrzyskie 2

Najlepsi zawodnicy turnieju kat. młodzik:

rozgrywający – Mateusz Rudowski – AGH Sparta Kraków

przyjmujący – Gabriel Lewandowski – Świętokrzyskie 1

przyjmujący – Maciej Boroń – AGH Sparta Kraków

środkowy – Robert Bodzek – BBTS Bielsko – Biała

środkowy – Wiktor Gołębiowski – Świętokrzyskie 1

atakujący – Jakub Piech – AKS Resovia Rzeszów

libero – Miłosz Złamaniec – AKS Resovia Rzeszów

MVP – Mateusz Jańczyk – Świętokrzyskie 1


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice