INAUGURACJA WIELUŃSKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

     21 października na sali SP 2 w Wieluniu ruszyły rozgrywki VI edycji Wieluńskiej Akademii Siatkówki. Pierwszy turniej odbył się o Mistrzostwo Szkoły w kategorii "dwójek" dziewcząt. W zawodach wystartowało 12 par dziewcząt z klas szóstych i młodszych. Zawodniczki najpierw grały w dwóch grupach systemem "każdy z każdym", a później (w zależności od miejsc zajętych w grupie) walczyły o miejsca w meczach finałowych. W sumie w turnieju rozegrano 42 mecze, walka o miejsca toczyła się do ostatniej piłki.

     Ostatecznie I miejsce w turnieju wywalczyła para: Marta Michnik, Natalka Dawid pokonując w meczu finałowym 2 : 1 Zuzię Derkowską i Wiktorię Klatkę, które zajęły II miejsce. Walka o III miejsce zakończyła się zwycięstwem Leny Duchnowskiej i Zuzi Kajmowicz, które pokonały IV w turnieju Zosię Małolepszą i Maję Szczepaniak. Ponadto w pierwszej szóstce nagrodzonej medalami znalazły się Julia Kamińska, Kinga Olejnik oraz Wiktoria Idasiak i Lena Pośpiech.

     Pierwsze sześć drużyn oprócz medali otrzymało pamiątkowe koszulki, a dziewczyny z miejsc VII - XII słodkie upominki.

Mecze sędziowały uczennice klasy VIII ;  a nad całością turnieju czuwali nauczyciele SOS -  Katarzyna i Leszek Pałyga

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice