Firszt/Gałązka z wołomińskiego S.O.S. mistrzami Mazowsza w plażówce

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Trzecie Mistrzostwo dla gimnazjalistów z wołomińskiego S.O.S. w tym sezonie! Po wygraniu II Ligi Kadetów i Wojewódzkiej Ligi Młodzików, teraz przyszedł czas na rozgrywki plażowe.

W dniach 6 i 8 czerwca 2014 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodzików w Siatkówce Plażowej.

Para Firszt/Gałązka dosłownie „przejechała się” po swoich przeciwnikach wygrywając wszystkie 8 meczów bez straty seta. W finale pokonując parę z klubu KS Metro Warszawa 21:7 i 21:14. Jest to pierwszy medal, i od razu złoty, w historii wołomińskiej siatkówki plażowej.

W zawodach wzięły udział jeszcze dwie pary: Krakówko/Mazurek (5-6 miejsce) oraz Kruszewski/Koluch (17 miejsce). Ostatni z wymienionych zawodników jest konsultantem dochodzącym na zajęcia z Gimnazjum nr 3 w Kobyłce.

Chłopcy przygotowywali się do zawodów podczas indywidualnych zajęć pozalekcyjnych w ramach programu S.O.S. korzystając z materiałów zamieszczonych na platformie mlodziezowasiatkowka.pl: „Przykładowe lekcje siatkówki plażowej” oraz „Zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej”.

W ostatni weekend czerwca chłopcy wyjadą na Półfinał Mistrzostw Polski do Starych Jabłonek lub Iławy.
Kamil Trzciński
S.O.S. Wołomin


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice