Bez medalu ale jednak sukces

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


LO SOS Stary Sącz ósmą drużyną siatkówki dziewcząt w Polsce. W dniach 13, 14 czerwca (piątek, sobota) dziewczęta objęte programem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie W Starym Sączu - jako Mistrz Małopolski - reprezentowały nasze województwo  w  Ogólnopolskim Finale Licealiady w piłce siatkowej, zajmując ósme miejsce.

Zawody  odbyły się w nowych , pięknych i pokaźnych obiektach w Wieliczce. Wzięło w nich  udział 16 zespołów  które po losowaniu podzielone były na 4 grupy. Po pierwszej fazie rozgrywek do najlepszej ósemki awansowały zespoły zajmujące w grupach pierwsze i drugie miejsca. W drugim dniu, rozegrane zostały półfinały i finały, oraz mecze od 9 – 16 miejsca. Nasza reprezentacja mimo bardzo dobrej gry - w której zabrakło trochę szczęścia - była o krok najpierw  od pierwszej czwórki potem od piątego miejsca.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna  z Zespołu Szkół  SMS Police która w finale - po niezwykle zaciętej i pasjonującej walce - pokonała zespół z Iławy. Trzecie miejsce zajął Rzeszów. Cała impreza w opinii uczestników i kibiców zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Doskonale zorganizowane zawody, świetna sportowa atmosfera. Piękne otwarcie zawodów z pokazem sekcji gimnastycznej, oraz równie piękne zakończenie.

Skład drużyny LO SOS Stary Sącz:  Csorich Patrycja ( kapitan drużyny) ,Tokarczyk Barbara, Górka Iwona, Dudar Anna, Górka Barbara, Krawczyk Magdalena, Konieczny Aleksandra (skład podstawowy),  oraz Cięciel Karolina, Casau-Bielak Sylwia, Janek Jolanta, Florian Joanna, Majerska Magdalena.

Trenerzy: Kamil Głębocki 
Mieczysław Zagórowski
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice