AKADEMIA SOS KALISZ NA TURNIEJU ENEA MINI CUP

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Minął kolejny siatkarski weekend w naszej Akademii. 

Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia klubu Enea Energetyk Poznań na turniej minisiatkowki ENEA MINI CUP. 

Rozgrywki zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę do rywalizacji przystąpiły zespoły z kat „3”. Nasz zespół rozpoczął rywalizację w dobrym stylu wygrywając wszystkie spotkania w grupie eliminacyjnej i z pierwszego miejsca zakwalifikował się do drugiego etapu.

Po przerwie technicznej przystąpił do dalszej rywalizacji i niestety po zaciętej walce przegrał mecz z zespołem ze Stargardu Gdańskiego. 

Następne spotkania po wyrównanej walce wygrał i zameldował się w strefie medalowej w której przegrał tylko z triumfatorem tych rozgrywek i jednocześnie gospodarzem co ostatecznie dało naszemu zespołowi zasłużone trzecie miejsce.

W niedziele natomiast do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły w kat „4”. Oba ze zmiennym szczęściem grały przez cały turniej i choć zespół pierwszy mocno w okrojonym i eksperymentalnym składzie zajął dobre 7 miejsce. Drugi zespół złożony z dziewczynek z młodszego rocznika walczył dzielnie do samego  końca i uplasował się w kwalifikacji końcowej na 17 miejscu.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie i walkę. Dla niektórych z nich to był prawdziwy maraton siatkarski.

Dziękujemy także Organizatorom za zaproszenie na turniej.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice