Akademia Nadarzyn awansuje do VII ligi

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W sobotę 6 stycznia w Nadarzynie rozegrany został III Turniej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek - Liga VIII. Drugi zespół młodziczek gościł w swojej hali zespoły: LTS Legionovia Legionowo II, UKS Izabelin, UKS Polonez Wyszków II.

Pierwszy mecz dziewczęta zagrały z zespołem, który już dobrze znały z wcześniejszych turniejów. Nadarzynianki pozbawiły złudzeń ekipę z Legionowa i odniosły przekonywujące zwycięstwo. Akademiczki z samej zagrywki zdobyły 14 punktów (nasza Wronka zanotowała na swoim koncie 10 asów) oraz wykonały 19 ataków punktowych, w tym elemencie wyróżniały się Pszczoła, Jurand, Dzikus. Ten mecz był również debiutem dla naszej Struzi (najmłodszej zawodniczki), która bardzo dobrze spisała się na pozycji libero.

Kolejne spotkanie rozegrane zostało z zespołem z Izabelina. Ponownie pierwszy set to dominacja naszego zespołu i wygrana 25:2, drugi set zakończył się wynikiem 25:21. W trakcie całego meczu punktowych zagrywek było 22 (tym razem królowała Melasia - 10 punktów). W ataku dzielnie spisała się Wiewióra, Bajka oraz Dzikus. Dziewczęta zdobyły 4 punkty po skutecznym bloku.

Ostatni mecz to walka obu zespołów o awans do VII ligi! Pierwszy set był zimnym prysznicem dla naszych siatkarek (dużo straconych piłek w obronie i przyjęciu, mało stabilna gra), Jednak szybko wyciągnięte wnioski oraz cenne rady trenerki Dominiki doprowadziły w 2 secie do wygranej aż 25:15! W tym secie w polu zagrywki skutecznie zagrały Dzikus (4 asy), Jurand (3 asy), Wiewióra (2 asy). W ataku brylowała Majka. Trzeci set to już spokojna gra naszych dziewcząt .W końcowych akcjach ręka na zagrywce nie zadrżała Dzikusowi oraz Tosi. Tie break zakończył się wynikiem 15:6. Brawo!!!

Gratulacje dla całego zespołu za zaangażowanie i obecność w tym dniu na zawodach. Gorący doping ze strony rodziców dodał Nadarzyniankom skrzydeł. Kolejny raz potwierdza się reguła,że w drużynie siła!

Skład zespołu: Wika Zantonowicz, Ania Wrońska, Wika Leśniewicz, Tosia Dośpiał, Gabrysia Melewska, Kasia Serwin, Maja Krzemińska, Weronika Derus, Magda Jureńczyk, Zuzia Moczulska, Paulina Lach, Weronika Urbańska, Ola Bajan, Natalia Struzik, Basia Sarnowska, Basia Basińska, Ola Kaszyńska, Paulina Irek.

Trenerki

Dominika Leśniewicz, Ewa Podkalicka

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice