15:0! KAPITALNY DEBIUT REPREZENTACJI U16

15:0 - taki jest bilans setów w trzech meczach reprezentacji Polski siatkarzy U16 z rówieśnikami z Czech.

Debiut reprezentacyjny siatkarze urodzeni w roku 2007 i młodsi mieli w czeskim Kolinie, gdzie trzykrotnie zmierzyli się z drużyną Czech. Wszystkie mecze były podobne - trzy pierwsze sety wygrywali podopieczni trenera Artura Łozy, po czym była dogrywka w postaci dwóch kolejnych, w których też lepsi byli Polacy.

Ostatnie spotkanie zostało rozegrane rano. Znów dominowali nasi siatkarze, mający przewagę z ataku (48 proc.) i bloku. Polacy zaserwowali dziesięć asów, myląc się w polu zagrywki zaledwie 11-krotnie. W czwartek Zdzisław Gogol, team menedżer reprezentacji, też chwalił zawodników za te elementy, dodając, że zdarzały się błędy, co jednak w tym wieku jest czymś normalnym. Tym razem błędów było niewiele, bo tylko 23 w pięciu setach.

Trenerzy eksperymentowali z ustawienie, dlatego najskuteczniejszy dzień wcześniej Maksymilian Durski tym razem grał jako libero, a Oskar Trawka, z którym zamienił się na pozycjach, zdobył 11 punktów, atakując z 53-procentową skutecznością.

Czechy - Polska 0:5 (19:25, 17:25, 17:25, 11:25, 11:15)

Polska: Falkowski 3, Trawka 11, Korona 8, Kiciński 5, Chrzanowska 9, Nurkiewicz 9, Chwalba (libero) oraz Durski (libero), Olejniczak 2, Janus 10, Szczurowski 5, Szymański, Gołąbek 16, Pietruszewski 2