ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI U-22 W PILE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Od kilku dni w Pile odbywa się zgrupowanie Reprezentacji Polski U-22 przygotowującej się do Mistrzostw Europy. Kadra odbywa treningi na nowoczesnej hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej. Trenerem Kadry jest znany już pilskiej publiczności Wicemistrz Świata z 2006 roku i Mistrz Europy z 2009 roku Daniel Pliński.

Niezwykłe i niecodzienne dla naszego miasta, powiatu i regionu wydarzenia sportowe miały miejsce w niedzielne 19.06.2022 i poniedziałkowe 20.06.2022 popołudnie w naszej hali sportowej.

Jednym z elementów przygotowań były mecze towarzyskie z Reprezentacją Holandii . Ku uciesze kibiców a także członków obu reprezentacji były to mecze otwarte dla publiczności z uroczystą oprawą widowiskowo-sportową   .

Reprezentanci Polski dwukrotnie pokonali rówieśników z Holandii w stosunku  3:1  .

Poza siatkarską rywalizacją nie zabrakło symbolicznych i bardzo miłych akcentów wynikających z pięknego i honorowego obyczaju, który w swojej szerokiej kulturowej wartości daje nam sport.

Zaproszenie na poniedziałkowy mecz przyjął były Kapitan Reprezentacji Polski w Siatkówce, Michał Kubiak. W trakcie meczu, utytułowanego zawodnika symbolicznie uhonorowano w uznaniu Jego sukcesów w Narodowych barwach, determinacji i sportowej postawy oraz wszelkich zasług na rzecz rozwoju sportu i wspierania dzieci i młodzieży. Wręczenia symbolicznego upominku oraz podziękowań dokonał w imieniu Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego Pan Arkadiusz Kubich - Wicestarosta Pilski, natomiast w imieniu całej społeczności szkolnej Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile uhonorował kapitana Dyrektor Szkoły KW  Pan Grzegorz Witkowski .

W trakcie meczu, Michał Kubiak cierpliwie i z klasą godną mistrza pozował do pamiątkowych fotografii z kibicami i rozdawał autografy.

 Uroczyście doceniono również wkład i wsparcie organizacyjne związane z umożliwieniem zorganizowania zgrupowania Kadry Polski i meczów towarzyskich z Holandią, Starosty Pilskiego Pana Eligiusz Komarowski i całego Zarządu Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile. Nie zabrakło również podziękowań dla Dyrektora Hotelu Gromada w Pile Pana Piotra Sosnowskiego, za przychylność, wsparcie i gościnność związane z pobytem w Pile obu reprezentacji.

Dla naszego Liceum, dodatkową dumą i satysfakcją jest obecność w narodowych barwach Kadry Polski U-22 naszego ubiegłorocznego absolwenta Konrada Jankowskiego, który zaprezentował w obu meczach bardzo dobry poziom i potencjał siatkarski.

Większość reprezentantów to wynik pracy wielu trenerów z programu SOS.

Trwa Liga Narodów w Siatkówce VNL. Trener pierwszej Reprezentacji Nikola Grbić mając tylu uzdolnionych siatkarzy rotuje składem. Reprezentacja po powrocie z Kanady została nieco przeformowana a Ci, którzy na wyjazd do Sofii ustąpili miejsca innym reprezentantom wczoraj przyjechali do Piły by wraz z Kadrą U-22 pod okiem trenera Daniela Plińskiego podtrzymać swoją reprezentacyjną dyspozycję. Tym samym zgormadzeni wczoraj w hali kibice mieli możliwość spotkania takich zawodników i gwiazd jak Bartosz Bednorz, Karol Urbanowicz czy Kamil Szymura.

Zawodnicy umożliwili kibicom zrobienie sobie pamiątkowej fotografii i rozdawali autografy.

Były to wspaniałe dwa dni dla naszej pilskiej siatkówki, za które również należy skierować słowa uznania dla Dyrektora LOMS Pana Grzegorza Witkowskiego i obsługi hali sportowej za cały wysiłek, zaangażowanie i wzorowe sprostanie zadaniu, którego efekty na pewno będziemy pamiętać na długo. My nie rozstajemy się z naszą Reprezentacją bowiem przed nimi jeszcze wiele treningowych dni w Pile i naszej hali.

                                                                                                                     Tomasz Aszemberg
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice