ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI U16 DZIEWCZĄT W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W ostatnim tygodniu w Węgierskiej Górce odbyło się zgrupowanie Reprezentacji Polski U16 Dziewcząt. 18 Zawodniczek wybranych przez trenera Janczaka wraz ze sztabem przygotowywało się do ostatniego etapu przygotowań do EEVZY. 

Przez kilka dni pracowały nad lepszym poznaniem siebie nawzajem. Po zmianie roczników, gdy rocznik 2008 stał się tylko uzupełnieniem nie było dużo czasu na przepracowanie systemów gry oraz zgranie zawodniczek. Kilka dni wcześniej spotkały się w SMS Szczyrk by poznać się ze sztabem trenerskim, który przygotuje je do gry w imprezie docelowej. Kilka treningów pokazało już duży potencjał tej grupy i to, że zawodniczki wiedzą, po co tu są. Pracowały intensywnie by przerobić schematy i wykorzystać je w grze. 

Podczas zgrupowania rozegrano mecz kontrolny z zespołem II ligi SARI Żory. Pięć setów dało spory materiał do analizy. Wszystkie zawodniczki miały okazję zaprezentować się w grze. Zdaniem trenera Janczaka najważniejsze jest zbudowanie wzajemnego zaufania z drużyną oraz wypracowanie podstawowych schematów gry w bloku i obronie. 

Po zakończeniu zgrupowania dziewczyny rozjadą się do klubów i SMS na dwa tygodnie by w 16 osobowym składzie udać się 27 listopada do Olecka na ostatnie zgrupowanie, z którego już udadzą się 5 grudnia na Łotwę. Tam zmierzą się z zespołami Estonii, Litwy, Gruzji, Ukrainy i gospodarzy. Pięć dni pięć meczy. Pierwsza szansa na awans do Mistrzostw Europy 2023.

Skład: Bulzacka M, Kicman Z, Bąkowska Z, Koput M, Ornoch N, Robińska G, Dorywalska A, Siuda N, Kaczyńska H, Kaczmarzyk M, Duczek L, Apelt M, Ziółkowska O, Olszowiec M, Szewczyk W, Wieczorek D, Pinderska Z, Grejman B.

Sztab: Janczak Krzysztof I trener, Łukowicz Michał II trener, Klapczyński Łukasz asystent, Orlik Marcin asystent, Szewczyk Stanisław statystyk, Mazurkiewicz Adam fizjoterapeuta, Kwieciński Marek team manager.DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice