ZAKOŃCZYŁY SIĘ KAMPY SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH W BIAŁEJ PODLASKIEJ


- Dziękuję Wam za włożony trud, ofiarność, zaangażowanie oraz stworzenie fantastycznej atmosfery - powiedział Waldemar Wspaniały, szef projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, których dwutygodniowe kampy zakończyły się na terenie Akademii Wychowanie Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Blisko 150 zawodniczek i zawodników pod opieką doświadczonych szkoleniowców przez dwa tygodnie podnosiło swoje kwalifikacje. - Przed Wami druga część wakacji. Odpoczywajcie i pamiętajcie też o siatkówce, a w nowym roku szkolnym życzę Wam samych sukcesów - mówił Waldemar Wspaniały.

Większość młodzieży uczy się i trenuje w szkołach objętych patronatem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Były to kadry w poszczególnych rocznikach. Reprezentacja minikadetów, która w Sofii zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w poprzednich latach uczestniczyła w kampach. Do Białej Podlaskiej przyjechali najlepsi w swoich rocznikach. Rozegrane zostały też sparingi z rówieśnikami z Białorusi.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy kampów mieli okazję spotkać się ze znanymi zawodnikami. Przed rokiem swoim bogatym doświadczeniem dzielił się złoty medalista FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 Andrzej Wrona. W tym roku siatkarską młodzież odwiedziła mistrzyni Europy z 2003 roku, posłanka Ziemi Łódzkiej Małgorzata Niemczyk . - Na kampach nie tylko trenujemy. Staramy się też wychowywać poprzez siatkówkę – podkreślił Waldemar Wspaniały.

W niedzielę po śniadaniu uczestnicy kampów rozjechali się do rodzinnych domów.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice