WOJEWÓDZKA KONSULTACJA MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT KUJAWSKO-POMORSKIEGO

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

7 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 28 w Toruniu odbyła się Wojewódzka konsultacja szkoleniowa dziewcząt dla roczników 2008 i 2009. Celem jej był ocena aktualnego poziomu potencjału motorycznego i technicznego najmłodszych kadr naszego województwa. Do Torunia zostało zaproszonych ponad 20 dziewcząt z roczników 2008 oraz 2009 spośród których została wybrana Kadra Wojewódzka w roczniku 2008 która będzie przygotowywać się do przyszłorocznej OOM oraz w roczniku 2009, która będzie stanowić KWM w roku 2022.

Odnowiona, po przejściu kapitalnego remontu  remontu, hala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 28 w Toruniu, była miejscem Wojewódzkiej konsultacji szkoleniowej dziewcząt z roczników 2008 oraz 2009  reprezentujących 10 szkół i klubów sportowych prowadzących szkolenie najmłodszych adeptek piłki siatkowej.

Większość z nich reprezentowała szkoły i kluby prowadzące szkolenie w ramach Programu S.O.S oraz Akademii Siatkarskich.

Wszystkie zadania konsultacji dla obu roczników prowadzili trenerzy wojewódzcy tych kadr, dla rocznika 2008 - Konrad Biernacki z SP - 9 w Grudziądzu a dla rocznika 2009 - Agnieszka Malinowska z SP - 31 w Bydgoszczy.

Trenerom kadr pomagali zaproszeni trenerzy szkół i klubów wyróżniających się w pracy z najmłodszymi a całością kierował Koordynator Wojewódzki S.O.S Henryk Borowski.

Program konsultacji przewidywał m.in test motoryczny, ocenę potencjału fizycznego i motorycznego a także poziom wyszkolenia technicznego uczestniczek na podstawie których została wybrana grupa dziewcząt do Kadry Wojewódzkiej na OOM oraz do KWM a także na konsultacje Regionalne w obu rocznikach.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii spowodowanej wzrostem zachorowań na COVID-19 w całym kraju, konsultacja odbywała się z pełnym zachowaniem procedur sanitarnych z tym związanych.

Koordynator Wojewódzki SOS

Henryk BorowskiDzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice