WOJEWÓDZKA KONSULTACJA MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT KUJAWSKO-POMORSKIEGO

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniu 23 kwietnia 2023 roku odbyła się Wojewódzka Konsultacja Szkoleniowa dziewcząt dla rocznika 2011 prowadzona przez trenera wojewódzkiego kadry - Macieja Kromrycha przy współpracy zaproszonych trenerów ze szkół realizujących program SOS. Akademii Siatkarskiej oraz klubów sportowych współpracujących z SOS i prowadzących szkolenia z najmłodszymi. W konsultacji uczestniczyła także fizjoterapeutka Programu SOS dziewcząt Katarzyna Hewelt.

W jej sprawnym prowadzeniu pomagali także trenerki i trenerzy zaproszeni przez Macieja Kromrycha oraz koordynatora wojewódzkiego Agnieszka Malinowska z SP-31 i Anita Kownacka - Adler z SP-9 z Bydgoszczy, Artur Sierzchuła i Michała Nowak (gospodarze konsultacji z SP-3 w Nakle) oraz Rafał Ziółkowski z SP Lniano i Michała Kuskowski z KS Volley Stal z Grudziądza.

W konsultacji  uczestniczyło  26 dziewcząt wybranych przez trenera wojewódzkiego kadry, spośród 66  kandydatek zgłoszonych przez kluby sportowe, szkoły, SOS-y oraz Akademie Siatkarskie.

Podstawowym kryterium przy wyborze  grupy były, określone przez organizatorów, warunki fizyczne, które musiały spełniać kandydatki. Jednocześnie Kluby oraz szkoły z który kandydatki nie znalazły się w gronie zaproszonych na obecną konsultację, zostały poinformowane, że na kolejną zostanie zaproszona  grupa dziewcząt  spełniająca warunki a ze względu na, ograniczoną liczbę miejsc obecnie  pominięta.

Program konsultacji obejmował pomiary fizyczne wraz z oceną budowy ciała,  testy  motoryczne oraz  ocenę poziomu umiejętności specjalistycznych z gry, predyspozycji psychomotorycznych, dokonywanych przez fizjoterapeutkę, trenerów oraz koordynatora wojewódzkiego programu SOS.

Podczas trwania konsultacji, której z zainteresowaniem a przede wszystkim dużym zaangażowaniem emocjonalnym przyglądali się rodzice dziewcząt oraz ich  klubowi i szkolni trenerzy.

Rodzice mogli uzyskać szczegółowe informacje zwrotne od fizjoterapeutki Katarzyny Hewelt dotyczące aktualnego stanu zdrowotnego swoich dzieci. Natomiast  trenerzy mieli okazję przyglądać się testom, zajęciom prowadzonym przez trenerów, podczas których korygowane były błędy w wykonaniu poszczególnych elementów gry przez zawodniczki;.

Końcowym efektem konsultacji był wybór kadry wojewódzkiej SOS  rocznika 2011 oraz najlepszych kandydatek na Konsultację Regionalną.

Wśród wybranek znalazły się: Marta Malinowska i Amelia Gąsiorowska z SP-31 Bydgoszcz (KS Pałac), Olga Korzon i Paulina Juhnke  z SP- 9  Bydgoszcz (KS Pałac), Oliwia Jasińska z SP-3 Nakło (NTS Trójka Nakło), Oliwia Zawacka  z SP Lniano (MUKS Spartakus Lniano) i Agata Spica z MLKS Tucholanka Tuchola.

Konsultacja, podczas której dzieci korzystały z przygotowanych przez gospodarzy posiłków, przebiegła bardzo sprawnie dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu w niej tak jej uczestniczek jak i trenerów.

Zakończyła się ona spotkaniem prowadzących oraz koordynatora wojewódzkiego z klubowymi i szkolnymi trenerami dziewcząt, podczas którego przekazane zostały  zalecenia do dalszej pracy z ich podopiecznymi.

Natomiast do  rodziców koordynator zwrócił się z podziękowaniem za ich dotychczasowe zaangażowanie w codziennym wspieraniu swoich dzieci w pracy nad rozwojem sportowym jednocześnie prosząc o dalsze w spełnianiu ich celów i marzeń sportowych oraz stałej współpracy z trenerami szkolnymi i klubowymi we wspólnym udziale rozwijania ich talentu sportowego. 


                                                                                                      Koordynator Wojewódzki SOS kujawsko - pomorskiego

                                                                                                                                   Henryk  Borowski
                                                    
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice