W SPALE SZKOLENIE DLA TRENERÓW SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH


W niedzielę na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale rozpoczęło się trzydniowe "Ogólnopolskie szkolenie dla trenerów SOS." Na pierwszą turę zaproszono pedagogów od minisiatkówki.

W programie szkolenia jest blisko dwadzieścia punktów.  Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały oraz ich Szef Wyszkolenia Zbigniew Krzyżanowski będą mówić o roli trenerów skautów i o coachingu uzdolnionego gracza. Kacper Lachowicz poda swój „przepis na drużynę”, a Grzegorz Wisz z Michałem Łukowiczem powiedzą o „odbiciu palcami vs odbicie dołem.”

- Dzisiejszy trener chętniej występuje publicznie, dzieli się swoimi przemyśleniami i ma odwagę bronić swojego zdania. Wiedza internetowa stała się dostępna dla każdego, no może trochę mniej dla słabo znających język angielski. Pozostaje pytanie, co wybrać z tego gąszczu informacji, jaka ścieżka jest właściwa. Dlatego nadal pozostają ważne spotkania i konferencje na których można zdefiniować podstawowe założenia szkoleniowe w pracy z młodzieżą i porozmawiać o problemach. Właśnie temu służy nasza konferencja szkoleniowa w Spale – podkreśla Zbigniew Krzyżanowski.
24870e
Dawid Michor i Artur Sierzchuła podzielą się swoimi wrażeniami o minisiatkówce w ujęciu konwencji trenerów organizowanej przez Europejską Konfederację Siatkówki (CEV) i w której obaj uczestniczyli.

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powstał w 2012 roku. Programem objętych zostało 3600 dzieci w 120 szkołach (obecnie 10 000 i 200), z którymi pracowało 250 nauczycieli.

Jak podkreśla Waldemar Wspaniały „od początku byliśmy konsekwentni w swoich działaniach.” - Z czasem naszych Projekt stał się wzorem dla innych dyscyplin – powiedział.

Pierwsza część szkolenia zakończy się we wtorek. Druga została zaplanowana od 26 do 28 listopada również na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ KP., fot. puha-volley
24870d

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice