W BIAŁEJ PODLASKIEJ ZAKOŃCZYŁY SIĘ KAMPY SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH


W Białej Podlaskiej zakończyły się Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W gościnnych progach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego przez dwa tygodnie trenowało po 72 dziewcząt i chłopców - kadrowiczki i kadrowicze U13, U14 oraz U15. W profesjonalnych warunkach pod kierunkiem doświadczonych trenerów podnosili swoje umiejętności.

Młodzież oraz kadra szkoleniowa czuje się tutaj wyśmienicie. Warunki mamy świetne, na każdym kroku spotykamy się z życzliwością gospodarzy. Jak co roku byliśmy zakwaterowani w domach akademickich. Do naszej dyspozycji były profesjonalnie wyposażone hale oraz co też jest ważne bieżnia lekkoatletyczna, siłownia i całe socjalne zaplecze. Takie warunki gwarantują komfort pracy podczas wszystkich zajęć - powiedział Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały, który podziękował wszystkim za solidną i ofiarną pracę.
24486f
W gronie uczestników były m.in. Nikola Sztylko i Anna Zieja, które na co dzień pracują pod kierunkiem naszej wybitnej siatkarki Doroty Świeniewicz w MUKS Sparta Warszawa. - Było bardzo fajnie, poznałam sympatyczne koleżanki, trenerzy Maciej Dobrowolski i Wojciech Kasza organizowali nam urozmaicone zajęcia. Cieszę się, że tutaj przyjechałam, a niebawem w klubie zaczniemy przygotowania, żeby w nowym sezie w młodziczkach dobrze wypaść na arenie krajowej - powiedziała Anna Zieja.
24486d
Zadowolona z Białej Podlaskiej wyjeżdża również Nikola Sztylko. - Mamy za sobą fajną przygodę. Miałyśmy super treningi. Poznałyśmy fantastyczne koleżanki - powiedziała i obie młodziutkie zawodniczki podkreśliły, że "kochają siatkówkę."

Tradycyjnie na Kampy zawitał były reprezentant Polski Marcin Prus, ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jak zwykle spotkał się z młodzieżą i szybko nawiązywał z dziewczynami i chłopcami kontakt. Przekazywał ważne wychowawcze treści, motywował do pracy w szkole i na sali treningowej.

Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych to również miejsce i czas dzielenia się więdzą oraz doświadczeniem między trenerami. W ostatnich dniach zespoły miały spotkania z Dyrektorem Pionu Sportu i Szkolenia PZPS Krzysztofem Felczakiem oraz Szefem Wyszkolenia Stanisławem Majkowskim.
24486c

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. Puha-volley

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice