W BIAŁEJ PODLASKIEJ WYSTARTUJĄ KAMPY SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH


W niedzielę w Białej Podlaskiej rozpoczną się Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które zakończą się po dwóch tygodniach zajęć na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego. Młode zawodniczki i zawodnicy, pod kierunkiem trenerów kadr młodzieżowych, będą doskonalić swoje umiejętności.

- Biała Podlaska stała się już prawdziwą mekką siatkówki dla najmłodszych. Władze Akademii Wychowania Fizycznego zapewniają nam znakomite warunki do pracy. Darzymy to miejsce szczególnym sentymentem z uwagi na dostępność obiektów sportowych i życzliwość ludzi tam pracujących. Przyjedzie z całej Polski blisko 150 zawodniczek i zawodników oraz ponad 30 trenerów zakwaterowanych w warunkach akademickich – powiedział Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Waldemar Wspaniały przypomniał, że w rozgrywanych w Rumunii i w Grecji mistrzostwach Europy U18 dziewcząt reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Marcina Orlika, awansowała do półfinału. W ostatnim meczu w grupie pokonała Finlandię 3:1 (25:27, 25:19, 25:20, 25:21).  

- Zawodniczki z tej kadry swoje umiejętności zdobywały m.in. na Kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W tym roczniku jest dużo utalentowanych dziewcząt – dodał Waldemar Wspaniały.

W ME U18 dziewcząt rozgrywki zostaną wznowione 12 lipca w Alba Blaj (Rumunia). Polska, która w swojej grupie zajęła pierwsze miejsce zagra w półfinale z Belgią, a w drugim meczu Włochy zmierzą się z Bułgarią. Triumfatorki tych spotkań powalczą o złoty medal.

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. Piotr Sumara
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice