TRENERZY SOS ZNÓW W SPALE. TRZY DNI SZKOLEŃ, NOWE TEMATY


Od doskonalenia elementów gry w fazie ataku rozpoczęło się w poniedziałek Ogólnopolskie szkolenie trenerów SOS, które odbywa się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. Ćwiczenia z zawodniczkami MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki prowadził Dawid Hołda.

- Zamierzeniem było pokazanie ćwiczeń indywidualnych, które stosujemy i praktykujemy na zajęciach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Jastrzębiu, a po tych zajęciach przejście do fragmentów gry. W tym przypadku był to atak i jego doskonalenie ze strefy dwa i cztery - powiedział Dawid Hołda

24951d

W niedzielę 26 listopada na kolejnym trzydniowym szkoleniu spotkali się w Spale trenerzy, którzy prowadzą grupy od młodzika do juniora. Obecnych będzie około trzystu szkoleniowców na co dzień pracujących z młodymi zawodniczkami i zawodnikami. W poniedziałek realizowane były m.in. takie tematy jak „Budowanie relacji trenera z zespołem” oraz debata o rozwiązywaniu problemów: technika, motoryka, psychologia.
24951g
W gronie trenerów obserwujących zajęcia w sali OPO COS w Spale była m.in. Anna Podolec-Miros, mistrzyni Europy i olimpijka z Pekinu, która po zakończeniu kariery sportowej została trenerem grup młodzieżowych w BKS-ie Stal Bielsko-Biała.

Lista reprezentantek i reprezentantów Polski, którzy zajmują się pracą szkoleniową jest coraz dłuższa. Z młodzieżą pracują m.in. Dorota Świeniewicz, Dominika Leśniewicz, Agnieszka Rabka, Berenika Tomsia, Krzysztof Janczak czy Grzegorz Kosok, który przyjedzie do Spały na drugą część szkolenia. Cieszy, że nasze znakomitości przekazują najmłodszym swoją siatkarską wiedzę i doświadczenie - cieszy się Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

 

Od 5 do 7 listopada na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale odbyła się pierwsza część „Ogólnopolskiego szkolenia dla trenerów SOS”, na którą zaproszono pedagogów od minisiatkówki.

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powstał w 2012 roku. Programem objętych zostało 3600 dzieci w 120 szkołach (obecnie 10 000 i 200), z którymi pracowało 250 nauczycieli.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. puha-volley

24951c

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice