Teraz czas dla dziewcząt

Po zakończonym niedawno kampie dla chłopców za kilka dni 23 lipca przyjdzie czas na inaugurację obozu szkoleniowego dla dziewcząt z gimnazjów i liceów prowadzących Siatkarskie Ośrodki Szkolne.
Sprawdzony ośrodek sportowy w Kielnarowej należący do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania  w Rzeszowie na przełomie lipca i sierpnia udostępni swoje gościnne progi dla ponad 100 dziewcząt powołanych do obozowej kadry przez regionalnych koordynatorów projektu SOS. Kadra szkoleniowa składająca się  z koordynatorów regionalnych, wojewódzkich oraz nauczycieli prowadzących klasy siatkarskie liczyć będzie kilkanaście osób. Tematyka zajęć pozwoli na zapoznanie uczennic  z najnowszymi trendami  w zakresie zarówno treningu funkcjonalnego jak i nauki niezmiernie ważnych elementów gry takich jak miedzy innymi przyjęcie i rozegranie. Każdy cykl z trzech 3-dniowych zajęć będzie kończyć się wewnętrzną grą w poszczególnych kategoriach wiekowych.  Uczestnicy kampu  będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji jakie zapewnia ośrodek w tym np. wyjazd na basen. Podobnie jak u chłopców na pewno oblegane będzie boisko do siatkówki plażowej. Pozostaje tylko powołanym dziewczętom rozpocząć przygotowania do  skompletowania odzieży sportowej na obóz i w dobrym nastroju stawić się na miejsce zbiórki w swoim regionie skąd zamówione busy zawiozą wszystkich uczestników kampu do tej sympatycznej podkarpackiej miejscowości.

Marek Bykowski

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice