SZKOLENIE TRENERÓW SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH W SPALE


- To był kolejny dobry rok dla Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tym programem zostało objętych więcej dzieci i szkół, wzrosła liczba trenerów. Powstały nowe akademie. Wszystko co zaplanowaliśmy zostało zrobione - powiedział Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

W niedzielę 26 listopada na kolejnym trzydniowym szkoleniu spotkali się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale trenerzy prowadzących grupy od młodzika do juniora. Obecnych będzie około trzystu szkoleniowców na co dzień pracujących w młodymi zawodniczkami i zawodnikami.

Organizacyjnie wszystko jest poukładane. Realizujemy plany finansowe. Jak pojawiają się jakieś problemy, bo takich w bieżącej pracy nie da się uniknąć, to od razu je rozwiązujemy - podkreślił Waldemar Wspaniały.

W czasie zajęć i wykładów "Ogólnopolskiego szkolenia trenerów SOS" Waldemar Wspaniały oraz ich Szef Wyszkolenia Zbigniew Krzyżanowski mówili o realizacji programu tego Projektu.

Tematem wykładu Jacka Matyszewskiego,  Dyrektora NLO SMS PZPS w Spale, była "Droga do sukcesu - planowanie, organizacja i umiejętność łączenia nauki i uprawiania sportu wyczynowego." Marcin Kochanowski opowie o budowaniu relacji trener-zawodnik. "Teoria. Budowanie zawodnika cz.1 - motoryka" - to zagadnienie nad którym w czasie szkolenia skupi się Łukasz Oleksy.

Pracowity pierwszy dzień szkolenia w Spale zakończy debata o "Pracy w grupach. Rozwiązywanie problemów: technika - motoryka - psychologia."

Od 5 do 7 listopada na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale odbyła się pierwsza część "Ogólnopolskiego szkolenie dla trenerów SOS", na którą zaproszono pedagogów od minisiatkówki.

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powstał w 2012 roku. Programem objętych zostało 3600 dzieci w 120 szkołach (obecnie 10 000 i 200), z którymi pracowało 250 nauczycieli.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ KP 

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice