REGIONALNE KONSULTACJE ZACHODU W TWARDOGÓRZE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Po raz kolejny Twardogóra gościła młode zawodniczki i młodych zawodników. Odbywała się tam konsultacja regionalna Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Regionu Zachód. Był to drugi etap selekcji i naboru na Kampy Kadry Polski najmłodszych roczników.

Od niedzieli do wtorku w konsultacji prowadzonej przez trenerów i asystentów Sztabów Kadrowych tych roczników, czyli 2010 ( 22 zawodników) i 2011 (18 zawodników) podczas zajęć mieli okazję poznać system pracy, w jakim pracuje się na kadrze. Dużo przeglądu umiejętności technicznych, motorycznych oraz co ważne mentalnych dało trenerom dużą wiedzę i mamy nadzieję, że pomoże w doborze zawodników do dalszego szkolenia w Kadrach. Nad całością przebiegu konsultacji czuwał koordynator regionalny. Techniczną stroną zajmowali się trenerzy Przemysław Kaczmarczyk I trener rocznika 2010 Kadry Polski mający do pomocy trenerów Pawła Lisowskiego (Jaworzno) i Tomasza Gornowa (Gorzów WLKP), Tomasz Pajor asystent trenera Kadry rocznika 2011, któremu asystowali Bartłomiej Gągała (Milicz) i Andrzej Krzyśko (Nowa Sól). Zawodnicy mieli przeprowadzone pomiary oraz wywiad medyczny, który ma pomóc trenerom w doborze. Tym aspektem zajmował się fizjoterapeuta Krzysztof Konc. Chłopcy w czasie wolnym mieli okazję skorzystać z odnowy biologicznej, co na pewno było pomocne w regeneracji organizmu.

Po dwóch dniach chłopców zmieniły dziewczęta z rocznika 2011, które również pod okiem asystenta trenera Kadry Rafała Dolińskiego pracowały na podobnych zasadach. Tam był tylko jeden rocznik 2011 i 34 zawodniczki z regionu. Sztab trenerski na konsultacjach obserwował bacznie poczynania zawodniczek podczas zajęć jak i gry. Po zajęciach był czas na rozmowy z zawodniczkami i pracę mentalną. Sztab stanowił swego rodzaju mieszankę doświadczenia jak i młodej werwy. Aneta Walasek – Krowiak (Wrocław), Andrzej Roziewicz (Nysa) czy Dariusz Czarny (Słońsk) są doświadczonymi szkoleniowcami, a pomagali im Magda Stasiak (Wrocław), Ryszard Laszczak (Żywiec) i Natalia Bzduń (Wrocław), która pełniła również funkcję fizjoterapeutki mieli sporo pracy. Ale największą zapłatą jest zadowolenie dziewcząt. A trzeba powiedzieć, że rocznik ten na zachodzie prezentuje się bardzo dobrze. Na zakończenie konsultacji przekazano konieczne informacje i teraz pozostaje oczekiwać na zakończenie konsultacji w pozostałych regionach by powiadomić przez powołania o udziale w wakacyjnych Kampach. Mamy nadzieję, że spora grupa naszych zawodników weźmie w nich udział. Biała Podlaska czeka na nową siłę w siatkówce.

Ogromne podziękowania dla całej ekipy GOSiR Twardogóra z Janem Świeradem na czele za wszystko związane z naszym pobytem podczas konsultacji.

Udział w konsultacjach wzięli również koordynatorzy wojewódzcy z regionu, a byli to: Krakowczyk Lucjan i Roman Palacz (Opolskie), Słoka Andrzej i Janczak Krzysztof (Dolny Śląsk), Łazicki Edwin i Zarzeczny Zbigniew (Lubuskie), Czaja Wiesław i Kowalski Lech ( Śląsk).

Koordynator regionalny Zachód Marek Kwieciński.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice