PRACOWICIE UPŁYWA CZAS NA KAMPACH SOS-ÓW W BIAŁEJ PODLASKIEJ


17 lipca w Białej Podlaskiej rozpoczęły się Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Przez dwa tygodnie na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego młode zawodniczki i zawodnicy, pod kierunkiem trenerów kadr młodzieżowych, doskonalą swoje umiejętności.

Właściwie każdy kto choć raz był na Kampach w Białej Podlaskiej chce tam wracać.  Mają one swój klimat. Łączy atmosferę obozu harcerskiego oraz zgrupowania sportowego. Mamy tutaj doskonałe warunki do pracy i odpoczynku. Mieszkamy na terenie miasteczka akademickiego. Zawodniczki i zawodnicy mogą korzystać ze świetnie wyposażonego zaplecza socjalnego, jest tutaj basen czy stadion lekkoatletyczny  – powiedział były reprezentant Polski Adam Nowik, obecnie koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Adam Nowik prowadzi zajęcia w dziewczynami z rocznika 2010 (najmłodszej), której szefuje trener Maciej Kromrych. - Grupa jest trzydziestoosobowa. Zawodniczki przyjechały z całej Polski. Najpierw były obserwowane w województwach, a następnie w regionach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tak dokonaliśmy selekcji. Do pracy nikogo nie trzeba namawiać. Jest ogromny zapał i chęć do treningu  –  podkreślił Adam Nowik.

W gronie prowadzących zajęcia są m.in. dwukrotna mistrzyni Europy Dorota Świeniewicz, olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Janczak czy były rozgrywający PGE Skry Bełchatów Maciej Dobrowolski. Gościem uczestników Kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest były reprezentant Polski i mistrz świata juniorów z 1997 roku Marcin Prus. - Na pewno młodzież ma się od kogo uczyć. Chęci jej nie brakuje. Można więc z optymizmem patrzeć w przyszłość  – zakończył Adam Nowik.

Źródło: pzps.pl/ KP fot. PuhaVolley

22928c

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice