MINIKADETKI SPOTKAŁY SIĘ W TWARDOGÓRZE


Rozpoczęła się kolejna, zakrojona na szeroką skalę, akcja szkoleniowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Na obiektach gościnnego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze spotkały się kadrowiczki z roczników 2006 (trener Artur Wócik)  i 2007 (Maciej Kromrych), które przygotowują się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), zaplanowanych na koniec 2020 roku w Baku.

- Jest to kolejny etap przygotowań do mistrzostw EEVZA. Poprzedni mieliśmy na początku marca i spotkaliśmy się również w Twardogórze. Niestety, kolejne nasze plany szkoleniowe trzeba było przełożyć ze względu na pandemię. Od jutra wszyscy zabieramy się do solidnej pracy. Zapał młodych siatkarek aż trzeba tonować. Jest taka ogromna chęć do treningu.Będzie dużo zajęć technicznych i motorycznych. Planujemy też gry treningowe - powiedział koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Adam Nowik.

W obozie w Twardogórze weźmą udział 43 zawodniczki z całej Polski. Zajęcia zakończą się 31 lipca. Wygranie mistrzostw EEVZA zapewni awans do przyszłorocznego, kontynentalnego czempionatu.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice