MACIEJ KROMRYCH: ABC SIATKÓWKI


- Jest to już dziesiąty dzień obozu. Nasza młodzież ma prawo czuć się zmęczona. Trenujemy trzy razy dziennie. Są dwa treningi siatkarskie i jeden motoryczny - mówi Maciej Kromrych prowadzący grupę dziewcząt z rocznika 2007 na kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej.

Maciej Kromrych podkreśla, że "grupa jest zróżnicowana pod względem poziomu wyszkolenia i systematyczności pracy."  - Jedne trenują od czterech lat, a inne od czterech miesięcy. Musimy nasze treningi dostosować do poziomu grupy. Dziewczyny są pierwszy raz na kampach i obecny obóz nazywam "ABC siatkówki". Grupa jest mocno zaangażowana w trening, zawodniczki są bardzo chętne do ciężkiej pracy - powiedział Maciej Kromrych.

Dzisiaj podopieczne trenera Macieja Kromrycha miały test motoryczny na który składał się zasięg w ataku, wyskok do bloku i wyskok dosiężny. - To był ich pierwszy taki sprawdzian. Dziewczyny będą już monitorowane i będziemy porównywać wyniki kolejnych testów - mówi trener.

Karolina Kulczyńska z ŁMLKS Łaskovii Łask uzyskała 282 cm w zasięgu ataku. Ten wynik można uznać za bardzo dobry. - Cieszę się, że zostałam powołana na kampy. Siatkówkę trenuję od trzech lat. W szkole dostałam się do klasy sportowej o profilu siatkarskim i tak się zaczęło. Co mi się najbardziej podoba na kampach? Wszystko. Atmosfera jest cudowna - powiedziała Karolina Kulczyńska.

Na kampie w Białej Podlaskiej jest inna zawodniczka ŁMLKS Łaskovii Martyna Bulzacka. Jej przygoda z siatkówką trwa już prawie pięć lat. - Chodziłam na tańce, ale dalej miałam po lekcjach dużo wolnego czasu i tata zapisał mnie na siatkówkę. Z czasem oba zajęcia zaczęły mi kolidować i z czegoś musiałam zrezygnować. Postanowiłam na siatkówkę - dodaje Martyna Bulzacka.

ŹRÓDŁO: PZPS.PL/EUGENIUSZ ANDREJUK

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice