KONSULTACJA WOJEWÓDZKA DZIEWCZĄT - ŚLĄSK


18 października 2025 r. w hali Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konsultacja wojewódzka dziewczyn z rocznika 2013 i 2014. W konsultacji uczestniczyło łącznie 42 zawodniczek ze śląskich szkół objętych programem SOS oraz śląskich klubów sportowych w tym 30 z rocznika 2014 i 12 z rocznika 2013.
Celem konsultacji była obserwacja i wytypowanie najbardziej utalentowanych i perspektywicznych dziewcząt, które będą mogły reprezentować woj. śląskie podczas wiosennych konsultacji regionalnych. W pierwszej części przeprowadzono pomiary wzrostu i wagi oraz testy sprawnościowe oceniające poziom motoryczny.
W drugiej części odbył się turniej 3x3, podczas którego dziewczyny mogły wykazać się dodatkowymi umiejętnościami , w tym techniką indywidualną.
Testy oraz ocenę ekspercką każdej z dziewcząt przeprowadzili nauczyciele-trenerzy SOS - Tomasz Cieślak, Przemysław Ciukaj, Grzegorz Kosatka i Anity. Krzyczmonik przy udziale I trenera wojewódzkiego danego rocznika, tj. odpowiednio Piotr Haina (2014) i Alan Poloka (2013). Nad całością czuwali koordynatorzy wojewódzcy Zbigniew Błaszczak i Wiesław Czaja.






Napisz do nas zgłoszenie, spróbujemy pomóc. Kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego




















