KONSULTACJA WOJEWÓDZKA DZIEWCZĄT KUJAWSKO-POMORSKIEGO

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W odnowionych obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 28  w Toruniu przy ul. Przy Skarpie 30. w dniu 9 maja 2021 roku została przeprowadzona szkoleniowa konsultacja dla dziewcząt Kujawsko – Pomorskiego z roczników 2008 i 2009. Jej celem była wstępna selekcja do Kadr Wojewódzkich w omawianych rocznikach a także wybór najzdolniejszych na Regionalną Konsultację zaplanowaną 15 - 16 czerwca 2021 roku w Bydgoszczy.

Wybrani przez K-PZPS oraz SOS na trenerów wojewódzkich tych roczników Agnieszka Malinowska z  SOS  w SP - 31 w Bydgoszczy i KS Pałac Bydgoszcz oraz Konrad Biernacki z AS przy SP - 9 i KS Stal Grudziądz, po konsultacjach z trenerami i nauczycielami województwa oraz w porozumieniu z Koordynatorem Wojewódzkim S.O.S, zaprosili po 20 dziewcząt  w każdym z roczników. 

Wymienionym trenerom KW pomagali trenerzy szkół i klubów z których były powołane zawodniczki na tę konsultację, m.in. Żaneta Zaręba z S..S SP-8 i  MUKS Jokera Świecie, Zuzanna Gapińska i Magda Kluzińska z SOS SP-28 i MUKS Budowlani Toruń oraz Angelika Gabrysiak z AS SP - 1 W Stawkach k/Aleksandrowa Kujawskiego.

W jej programie  przewidziane były testy z zakresu oceny potencjału motorycznego i poziomu opanowania techniki gry, pomiary cech fizycznych oraz oraz praktyczne zajęcia na podstawie których wybrali kandydatki do dalszego szkolenia w KW a także zawodniczki, które będą reprezentować nasze województwo na konsultacji Regionu Północ.


                                                                                                     Henryk  Borowski

                                                                                                   Koordynator Wojewódzki S.O.S dz.

                                                                                                    Kujawsko - Pomorskiego

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice